Deň plný zázrakov

Autor: Róbert Flamík | 5.5.2012 o 22:02 | Karma článku: 15,48 | Prečítané:  667x

Mal by si stáť lepšie pod lampou...“ Slová jedného mladého muža, ktorý ma dnes večer zobral až domov... Myslím, že dnes som dostal toľko svetla, že jedna lampa by bola oproti tomu úplne ničím... Nuž, pár slov, ak chcete, verím, že vás potešia.

Začalo to ráno. Mal som ísť sesternici na svadbu. Pekná príležitosť. A tak som v Žabokrekoch vytiahol tabuľku so smerom cesty na Piešťany. Mladý muž, ktorý ma zobral bol muzikant. Pokecali sme o hudbe o tom, že má dve kapely, že sa venuje mladším, že ho hudba fest baví a že učí na základnej umeleckej škole a dokonca si ešte aj robí maturitu na konzerve... Pestrý krásny mladý život.

Starší pán, ktorý mi zastavil v Topoľčanoch sedel v takej parádnej audine, že som z toho zostal v šoku, že vôbec ma naloží do auta... Zarozprávali sme sa o robení ťažkých vecí, o „náhodách“, o nezištnom pomáhaní... „ľudia nevedia pochopiť, že rád pomáham nezištne, že dám len tak...“ Sila. Vymenili sme si kontakty a pozval som ho ku nám na kávu.

V Piešťanoch s kamarátom skvelá káva a debata o Bratoch Karamazovcoch, o duši a túžbe verne a čisto milovať... Bláznivá a hlboká chvíľa pri zakvitnutých leknách, vtáčom speve, socialistickej architektúre a šesťdesiatstupňovej vajcovke... Duša človeka tak vášnivo túžiaca po radosti...

Svadba. Pohoda, radosť, pokoj... Po nej pokec s mladým mužom, ktorý bol na misiách. „Napĺňa ma to veľmi... Teším sa tam. Chcem tým deťom dať pocítiť lásku...“ Odvážne slová mladého vysokoškoláka...

Rozhovor s bratrancom kňazom. Muž, ktorý slúži iným... „Vzájomne si slúžime.“ Toto ma oslovilo. Každý z nás tu má na tejto zemi svoje miesto. Každý jeden, každá jedna. V ľuďoch je toľko dobra!

A to som pocítil i pri posledných stopoch. Mladí ľudia. Plní snov, plní odhodlania žiť. Milujúci krásny život a veriaci v ideály... Nie je to skvelé?
Želám vám pokojné a radostné dni a verím, že Boh je dobrý.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?