Mladí sú našou nádejou

Autor: Róbert Flamík | 14.8.2012 o 17:09 | Karma článku: 8,12 | Prečítané:  602x

Byť v inom svete. Naučiť sa pozerať na život pod iným zorným uhlom... Čo je skutočne pohľad života? V čom spočíva? Chcel by som vám dnes písať o nádeji a odvahe, ktorú vidím v živote toľkých mladých ľudí.

Už dávnejšie prišiel za mnou jeden šikovný mladý muž, Adrián. Mal skvelý nápad. Výlet pre mladých animátorov (pod týmto slovom, prosím rozumejte tých, čo sa angažujú v službe mladším) do Šaštína a okolia. Skvelá myšlienka. Pustili sme sa spolu do realizácie tohto projektu. Bolo to jedno veľké dobrodružstvo dobra a radosti.

Najprv sme sa zastavili u rehoľných sestier v Cerovej. Prijatie, privítanie, pozvanie na obed... Výlet na hrad Korlátko, zopár piesní na potešenie, požehnanie zomierajúcej sestre a „Niki Lauda“ – sestrička za volantom, ako z filmu „Sestra v akcii“.

V Šaštíne opäť skvelé prijatie. Káva, spev na svätej omši a užasnutí ľudia „ako je možné, že ôsmi mladí ľudia dokážu tak krásne spievať?“ Výstup na vežu, fotenie sa pri západe Slnka, modlitba v nočnej bazilike... Radosť a prijatie. Služba bratov a mladých pre núdznejších. Ďakujeme!

A potom mnohé iné. Mladí, ktorí dokážu radostne svedčiť o svojom presvedčení, viere, radosti. Nie sú bez chýb, ale chcú rásť a stávať sa dobrými. Chcú byť v tejto spoločnosti znameniami život a nádeje. Učia sa pravde – od nás, čo žijeme tak radi a často v klamstve (tým myslím, aj seba ako človeka a kňaza) – a snažia sa byť pre svojich rovesníkov priateľmi a príkladom. Za to im a hlavne Bohu a toľkým, ktorí nám pomáhajú v službe núdznejším patrí jedno veľké ďakujem.

Želám vám pekné dni.

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?