Kapitoly dobra, v. 5: Nezaslúžená radosť

Autor: Róbert Flamík | 19.8.2012 o 13:27 | Karma článku: 11,51 | Prečítané:  477x

Je možné, aby človek, ktorý v živote zažije a je aktérom nedobrých postojov, omylov a bolesti zráňajúcej iného, mohol ešte zažiť radosť? O tom je týchto pár slov.  

Obyčajný sobáš. Zuzka a Mirko. Dvaja krásni mladí ľudia, ktorí sa majú radi, milujú sa a ľúbia. Včera pred Bohom, zástupcom Cirkvi a sebou samými povedali svoje „áno“ na celý život. Až do konca dní... Láska? Plnosť krásnej odovzdávajúcej sa lásky nás očarila. Darovala nám skutočnú radosť. Radosť z toho, že čisto a krásne milovať je možné a skutočné.

Lenka a Daniel. Chystajú sa na sobáš. Čoskoro. Boh je v ich strede. Nemali to ľahké. Často krát hľadali k sebe i k Nemu cestu, ale zostali mu verní... „Po zlom vždy príde niečo lepšie, Ježiš to tak zariadil...“, hovorí mi mladý muž, ktorému sa tragicky pred jeho očami zabil brat a ktorý v živote prelúskal mnoho bolesti a nezanevrel na život... „Vieš, prečo prichádza to zlé? Aby sme sa vedeli tešiť z maličkostí, z toho, že vyšlo slnko, že prší. Veď to prší život!“ Krásne a úprimné slová. Ďalší dôvod k radosti...

A potom Dávid a jeho manželka a ich ratolesti: Majka a Dávidko. „Život s Bohom je úžasný.“ Toto mi hovorí môj bývalý spolužiak, ktorý sa pekne stará o svoju rodinu. „V čom?“ „Vieš, zažil som zázrak. To ako nám Boh ochránil deti. Bolo to u nás doma. Vybehli na cestu. Nevšimli si však auto. Moja manželka vyšla za nimi von, čo nerobieva a skríkla na nich. Neviem, nebyť jej a Božieho vnuknutia, neboli by tu...“ Veríte? Ja hej. Boh nás chráni skrze ľudí. Posiela nám do cesty práve tých, ktorých máme stretnúť. Nie je to dôvod k radosti?

Priatelia, ja sám sa učím porozumieť tomu, čo chce On a vo svetle vlastných zlyhaní je to veľmi ťažké, ďakujem však dobrému Bohu za dobrých ľudí. Toto ma napĺňa ozajstnou radosťou. Radosťou!

Želám vám pekné dni.

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?