Po cestách pokoja: v. 2: „Zahráme si hru...“

Autor: Róbert Flamík | 1.3.2013 o 15:11 | Karma článku: 15,81 | Prečítané:  301x

Na našich cestách sa stále niečo deje. Raz je to tichý šum a raz sú to hlučné chvíle. Ale aj jedno aj druhé je pekné. V našom pastoračnom centre to bol tento týždeň hluk, ale nie hluk, ktorý rozbíja, ale radostný krik viac než stovky mladých pár slov o tom všetkom.

Začali sme v pondelok, ale prípravy sa už rozbehli dávno predtým. Aká téma? Čo by deti i mladých potešilo a naplnilo radosťou ich životy, ale aj životy ich drahých? Hľadali tému. Marek, mladý muž, salezián a mladí spolu s ním... Nakoniec na to prišli. Bola to téma podľa jednej rozprávky – Hore. Hore do neba, hore k radosti. A podarilo sa to?

Viac než osemdesiat detí každé ráno pred pol deviatou prichádzalo sem ku nám a čakali na nich oni, mladí animátori, ale aj kúsok starší od nich, aby im hrami, spevom, tancom, scénkami spestrili prázdniny a potešili ich na duši a aj do ich rodín poslali kúsok tej čistej, peknej radosti a pokoja.

Práve teraz sa tábor pomaly končí. Marek a zodpovedný tím ukončujú jeden nádherný príbeh dobra a radosti. Deti sa tešia na ceny, animátori na to, že deti sú šťastné, ale aj na poctivý výdych na konci toho všetkého... Janči, Bajka, Bea, Matej... a toľkí iní, takí silní a také krásne nielen tým vonkajškovým, ale hlavne tým vnútri, v ich srdciach. Radosť zo života ako z daru.

Krásna radosť plná pokoja.

Prajem aj vám odvahu snívať a stále kráčať tam Hore. Ako deti, ktoré veria v to viac...

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme pripravení na všetko. Aj na Trumpa

Buď ho nahradí Mike Pence, alebo bude hviezdiť vo vlastnej reality show.

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi už neplatí konsenzus z Reaganovej éry.


Už ste čítali?