Po cestách pokoja: v. 2: „Zahráme si hru...“

Autor: Róbert Flamík | 1.3.2013 o 15:11 | Karma článku: 15,81 | Prečítané:  299x

Na našich cestách sa stále niečo deje. Raz je to tichý šum a raz sú to hlučné chvíle. Ale aj jedno aj druhé je pekné. V našom pastoračnom centre to bol tento týždeň hluk, ale nie hluk, ktorý rozbíja, ale radostný krik viac než stovky mladých pár slov o tom všetkom.

Začali sme v pondelok, ale prípravy sa už rozbehli dávno predtým. Aká téma? Čo by deti i mladých potešilo a naplnilo radosťou ich životy, ale aj životy ich drahých? Hľadali tému. Marek, mladý muž, salezián a mladí spolu s ním... Nakoniec na to prišli. Bola to téma podľa jednej rozprávky – Hore. Hore do neba, hore k radosti. A podarilo sa to?

Viac než osemdesiat detí každé ráno pred pol deviatou prichádzalo sem ku nám a čakali na nich oni, mladí animátori, ale aj kúsok starší od nich, aby im hrami, spevom, tancom, scénkami spestrili prázdniny a potešili ich na duši a aj do ich rodín poslali kúsok tej čistej, peknej radosti a pokoja.

Práve teraz sa tábor pomaly končí. Marek a zodpovedný tím ukončujú jeden nádherný príbeh dobra a radosti. Deti sa tešia na ceny, animátori na to, že deti sú šťastné, ale aj na poctivý výdych na konci toho všetkého... Janči, Bajka, Bea, Matej... a toľkí iní, takí silní a také krásne nielen tým vonkajškovým, ale hlavne tým vnútri, v ich srdciach. Radosť zo života ako z daru.

Krásna radosť plná pokoja.

Prajem aj vám odvahu snívať a stále kráčať tam Hore. Ako deti, ktoré veria v to viac...

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?