Na ceste nádeje

Autor: Róbert Flamík | 29.8.2013 o 16:04 | (upravené 29.8.2013 o 16:14) Karma článku: 15,97 | Prečítané:  511x

Čo z nich vyrastie? Akí z nich budú muži? Budú to manželia, otcovia, chlapi, muži, o ktorých sa ich ženy, deti, priatelia budú môcť raz oprieť? Aj tieto otázky hrali vo mne, keď sme chystali chlapčenský tábor... Pár slov o tom, že aj dnes sú medzi nami mladí muži, ktorí chcú byť darom pre tento svet a aj pre svoje rodiny.

Tvrdý výcvik. Skúsili sme si aké to je byť na vojne. Hneď na začiatku ťažká túra, takú dlhú asi nikto z nich nikdy neprešiel... Chlapci na začiatku puberty a pubertiaci sa však nevzdávajú... A tak nácvik pochodovania, klikovanie, drepovanie, brušáky... A iné tvrdé skúšky. Šomranie? Nie! Vzdanie sa? Nie! Jasné rozhodnutie... A tak pokračuje v súťažiach, kde môžu ukázať, čo v nich skutočne je. A je tam toho dosť. Je tam hrdosť, odvaha, sny... Je v nich veľmi veľa. A toto mohli dokázať i druhý deň, keď od rána sú disciplíny, v ktorých medzi sebou súťažia v rozličných schopnostiach. Zlepšujú sa v bystrosti, sile, vytrvalosti... A v iných. Je len jeden vítaž, ale v podstate vyhrávajú všetci. Premáhajú svoju lenivosť, poddávanie sa sklamaniu, znechutenie... Silnejú!

Verím, že keď na posledný deň nášho tábora ďakujeme za všetko pri sv. omši, už to nie sú tí istí chlapci. Už nie... Stoja tam pred nimi otcovia, mužovia... Lekár, hasič, podnikateľ, policajt, športovec... a tí im podávajú ruky. S hrdosťou. S odvahou. S nádejou. A v nej je cesta. V nej je cesta pre nich, pre ich rodiny, pre túto spoločnosť. Vyberiete sa po nej ešte niekto? My na nej kráčame a to spoločne.

Verím mladým. Verím v "To viac", čo je v nich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?