Najkrajšie vianočné prianie

Autor: Róbert Flamík | 21.12.2013 o 8:17 | (upravené 21.12.2013 o 8:30) Karma článku: 9,14 | Prečítané:  2433x

Niekedy zostanem šokovaný z toho, že je to možné. Prečo? Prečo dostávam tak veľa dobra, hoci si ho vôbec nezaslúžim? Život je jeden neopakovateľný dar a som zaň veľmi vďačný. Rád by som vám ponúkol dnes jedno vianočné prianie, čo mi včera urobilo veľkú radosť.

Poberal som sa do lesa na pár chvíľ, keď ma neďaleko domu stretli deti z našej materskej škôlky s ich pani učiteľkami. "Chceli sme ísť ku vám, popriať vám vianočný vinš." Boli aj minulý rok. "Lenže u nás teraz nikto nie je doma." Každý z nás bol niekde preč. "To je škoda. A čo keby sme vám ho zapriali tu?" Pri hlavnej ceste na naše sídlisko. Medzi zvukom prechádzajúcich áut, pred zrakmi iných som zrazu na chvíľu odišiel tam, kde nie je nenávisť, výsmech, klamstvo a ponižovanie, ale kde vládne čistá, nežná, verná a krásna láska...

"Rolničky..." To bola ich prvá pieseň. Spievali ju. Malé deti. Občas tak zaujate sledovali prechádzajúce auto, či iný jav s výkrikmi "Aha, pozrite!" A do toho tie "rolničky"... Kto im dal hlas? A  potom pani učiteľka vyhlásila: "A teraz ešte milé deti zarecitujeme adventnú básničku." A všetky deti ako na povel začali recitovať. Na ich drobných rúčkach si vyratúvali štyri týždne a keď prišiel na rad ten posledný, tak prišlo aj tvrdenie s narodením Ježiška. Ich oči boli naplnené šťastím. Myslím, že v tej chvíli sa prenášalo aj tam na nás dospelých...

Prajem vám krásne chvíle adventné i tie vianočné, aby malý Ježiško v jasličkách navštívíl aj vaše srdcia a naplnil vás svojou dobrotou a láskou. Majte krásne dni, milí priatelia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?