Mladí sú našou nádejou

Autor: Róbert Flamík | 31.1.2014 o 8:58 | (upravené 31.1.2014 o 9:07) Karma článku: 9,82 | Prečítané:  601x

Píšem to ako salezián, kňaz, vychovávateľ a ich priateľ. Nie pre reklamu, pre slová, ktoré zmiznú, ale ako ten, ktorý verí v ich šťastie a verí v nich. Pár slov o tom, prečo. Pár slov o tom, ako sú nekonečne vzácni a dobrí.

Myslel som si, že už veľa viem. Že môžem byť tým, ktorí radí a slúži. Oni, mladí ma však naučili a učia tak nesmierne veľa, že sa cítim ako prváčik na základnej škole...

Vzájomnej úcte jedných voči druhým bez súdenia sa, odsudzovania a hľadania na sebe chýb. Učia ma, že môžeme byť medzi sebou rovní a že sme rovnako milovaní a že môžeme aj my milovať, slúžiť a konať dobro a to nezištne, verne a veľkodušne bez nároku na pochvaly a odmeny.

Reflexii nad životom. Pozastavením sa nad tým, o čom je celý život, nad jeho zmyslom, nad tým "prečo" toho celého, nad zmyslom bolesti, strachu, smrti, ale i snov, života, lásky, služby... Sú naplnení nesmiernou múdrosťou srdca, ktoré cíti a vidí, ktoré sa nechá užasnúť a snívať a ktoré sa necháva nadchnúť aj pre náročné rozhodnutia a presvedčenia.

A učia ma citlivosti srdca. Na tých, ktorí sú núdzni, neprijímaní, nepochopení, odsudzovaní, na okraji rodín, spoločnosti i vzťahov. Učia ma tomu, že sa im dá pomôcť a že oni po tom nielen reálne túžia, ale aj hľadajú spôsoby ako. Toto je skutočnosť a o tomto by som mohol písať hodiny i dni.

A nakoniec ma učia, že Ty, Bože si Láska. Si plný súcitu a prijatia, plný nádeje i nehy, plný dobroty a úcty. Nemôžem napísať iné, než len "Ďakujem Ti za našich najdrahších mladých."

S úctou, ja, Robo, salezián don Bosca, ktorý má len jeden sen... ich šťastie.

Verím mladým.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?