Boží sen s ich životom je predsa len krásny

Autor: Róbert Flamík | 26.4.2014 o 15:50 | (upravené 26.4.2014 o 15:58) Karma článku: 10,65 | Prečítané:  416x

Ako salezián kňaz sa stretám s nie malým počtom mladých. Sú odlišní, ale jedno ich stále spája. Túžia po šťastí. Tak veľmi veria v to, že prežijú krásny a šťastný život! A to ma uchvacuje. Preto by som opäť rád o nich a o ich snoch písal aj vám.

Už dávnejšie som sa ich pýtal na to, aký je Boží sen s ich životom. Chlapcov, dievčat. Všetkých. Sú takí vzácni... Nechcem teraz písať ich sny. Je to tajomstvo. Vedia to len oni a Boh. Ale rád by som písal o ovocí ich rozhodnutí, o tom, že to nie sú len frázy a prázdne slová, ale že ich premieňajú na rozhodnutia a činy.

Mladí chlapci tu zo sídliska. Poznám ich už roky. Dnes sa z nich teším, lebo vidím, že našli vo svojom živote niečo, čo ich teší. Nesedia doma a nenudia sa. Nerobia zlobu, hoci robia chyby. Nemyslia len na seba, hoci by mohli, ale práve naopak, hľadajú cesty služby iným. Svojím talentom, darmi, schopnosťami, ktoré si nenechávajú len sami pre seba, ale dávajú ich ďalej...

Naše dievčatá. Aké to majú dnes náročné! Niekedy mi ich je veľmi ľúto... Predsa však vidím mnohé, ako sa nechcú len nechať obdivovať, ale ako práve naopak sa rozhodli slúžiť mladším, núdznejším, slabším. To je skutočná krása. Tá, ktorá sa stáva darom. A také sú. Presne také, vzácne, krásne, drahocenné a výnimočné.

A mnohí iní a mnohé iné... Sú mi darom, tým, že veria a snívajú, že túžia byť lepšími, byť šťastnými.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme pripravení na všetko. Aj na Trumpa

Buď ho nahradí Mike Pence, alebo bude hviezdiť vo vlastnej reality show.

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi už neplatí konsenzus z Reaganovej éry.


Už ste čítali?