Budeme sa mať radi až do konca

Autor: Róbert Flamík | 19.8.2014 o 9:41 | Karma článku: 7,97 | Prečítané:  1289x

Nečakal som, že sa mi niečo takéto môže prihodiť. Naozaj. Bol to pre mňa šok... Okamih, ktorý sa do mňa zapísal s celou svojou intenzitou. Pár slov o tom, že Boh naozaj túži po šťastí každého z nás.

Stál som tam v Pravenci, časť Kolónia a padal na mňa dážď. Myslel som si, že sa do Žiliny dostanem stopom skôr, než ma dobehne nejaká búrka. Do Pravenca ma zobrala jedna milá pani, s ktorou sme sa bavili o nádeji. A teraz som tam stál v nádeji, že ma niekto zoberie... Lenže búrka si ma našla a tak som sa skryl. Bol to riadny lejak. Stihol som sa počas neho modliť. Keď skončil, opäť som stál na ceste a vtedy to začalo... "My vás poznáme." "Aj ja vás poznám." "Poďte ku nám na obed. Kam idete? Do Žiliny? My vás tam zoberieme..." A tak som skončil na obede u jedných skvelých ľudí. Poznali ma. Bol som totiž vychovávateľ jeho syna a brata tak si ma všimli a pomohli. Nečakal som to... Lenže tu to celé nekončí... Ako sme boli u nich doma, rozprával som sa s jeho rodičmi a bolo mi tam veľmi dobre s nimi. Cítil som z nich veľkú lásku. A tak som sa ich spýtal, že ako je to možné... "Rozhodli sme sa už na začiatku, že sa budeme mať radi, že budeme na seba dobrí. A tak sme spolu už päťdesiat štyri rokov." Uf, to bolo pre mňa veľmi silné a krásne svedectvo lásky.

Potom som mal pre nich ešte aj svätú omšu a teda aj za nich, ako poďakovanie dobrému Bohu za takých dobrých ľudí. Verím, že takýchto ľudí, ktorí sa rozhodli mať sa radi cez všetko, byť na seba dobrí a hľadať na sebe to dobré a krásne na svete nie je málo a verím, že medzi nich môže patriť každý jeden z nás.

Prajem vám pokojné dni.

PS. A do tej Žiliny som sa nakoniec dostal spolu s ich synom, ktorý ma zavolal aj ku ním na obed.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?