Pokora slúžiaceho mladého muža

Autor: Róbert Flamík | 1.9.2014 o 17:02 | Karma článku: 6,99 | Prečítané:  1301x

Bol som na jednej svadbe. Ako v rozprávke. Janko a Marienka si povedali svoje áno na celý život. Stáli za nimi ich rodiny, priatelia i Božie požehnanie. Bolo to práve túto sobotu. Krásny moment, za ktorý veľmi ďakujem a verím v ich šťastie.

Po obrade sme sa z našej nádhernej šaštínskej baziliky vybrali do malebnej dedinky neďaleko Šaštína. Tam sme mali hostinu. Nuž nebudem vám ponúkať presné menu, skôr by som sa vami rád podelil so svedectvom jedného mladého muža (ak by som mal písať o vnútornej kráse a bohatstve tých ľudí tam, asi by som tak skoro neskončil...)

Jeho príbeh je originálny. Mal dobrú rodinu. Chodil na gymnázium do Šaštína, kde rástol, vzdelával sa a spoznával sa s novými kamarátmi. Po škole škole študoval na vysokej škole a raz na jednom stretnutí dostal originálny nápad. Ten nápad sa volal "jablčnô". Prvý slovenský sajder. Nuž a pomaly, ale iste sa im to rozbehlo... Nebudem písať o úspešnosti ich projektu, skôr o tom, ako sa k tomu celému postavil on, šikovný, sympatický mladý muž...

"V istej fáze toho celého som veľmi silno vnímal to, ako nám Boh v tom celom pomáha. Bolo to úžasné, ako to celé do seba zapadalo. Zostávalo mi len v pokore ďakovať... Raz túžim dosiahnuť takú úroveň, aby som mohol iným pomáhať ešte viac."

Toľko jeho svedectvo, ktoré ma silne chytilo za srdce. Jeho vnútorná i vonkajšia úprimnosť. A toľkých iných tam...Ďakujem za nich. Prajem vám, aby ste nikdy nestrácali nádej v krásu svojho života

S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?