Si človekom nádeje?

Autor: Róbert Flamík | 25.10.2014 o 17:16 | Karma článku: 6,62 | Prečítané:  700x

Akí sme jeden voči druhému? Čo nás napĺňa aké postoje? Je v nich viacej tmy alebo sú tam aj plamienky svetla a života? Nuž, dakedy sa nám môže tej tmy javiť ako viac prítomnej. Predsa sa však dnes s vami túžim podeliť s postojmi dvoch mladých mužov, ktorí veria v nádej i dobro.

Prvý z nich študuje na vysokej škole. Je mimoriadne inteligentný i nadaný. A zároveň i citlivý. Zrejme tomu pomohla aj nedobrá situácia z rodiny. Je aj veriaci, ale tým svojím hlbokým a skrytým spôsobom. "Je mi ľúto tých ľudí, sú takí bezradní. A to mesto je také bezcitné. Viem, že ich nezachránim, ale môžem im aspoň trocha pomôcť mať aspoň kúsok krajší deň a možno svojím postojom oslovím aj iných, aby neboli nevšímaví voči ľudskej bolesti. A vieš bolo to práve v ten deň, keď pápež František písal, že máme konať dobro najmä tým, od ktorých nedostaneme zaň nič. Tak sa snažím žiť." Toľko slová toho prvého. Poznám ho už roky a toto presvedčenie a tento postoj sú v ňom prítomné stále. Ďakujem za neho a teším sa z neho.

S druhým som sa zoznámil raz na pive, je spolužiakom chlapcov, ktorých poznám. Včera sme si boli zapáliť a potom sme sedeli u nás na fare a rozprávali sa. Potom sme išli zobrať jeho auto. Tam sme ešte sedeli a debatili o živote, nádeji a smrti. "Bol som na tom veľmi zle, takmer som to nebrzdil a nemusel som tu už byť. Nemal som prečo byť. Cítil som stále vinu za všetko, za to kým som. To ma viac posilnilo v mojej viere. Dnes som vďačný za to, čo mám a som rád, že sú okolo mňa ľudia, ktorí konajú dobro." Cítil som z neho hĺbku, nádej, túžbu po živote. Ďakujem za neho.

Mohol by som písať i viac. Takýchto mladých nie je málo. Netúžiš sa ku ním aj Ty pridať?

S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?