"Tu som bola šťastná"

Autor: Róbert Flamík | 11.3.2015 o 23:27 | (upravené 12.3.2015 o 9:19) Karma článku: 8,00 | Prečítané:  972x

Dnes to bol pekný deň. Vnímal som v ňom malé či väčšie zázraky. Nádeje, ktorá preráža cez bahná smútku a túži v ľudskej duši zanechať aspoň trocha svetla, lásky, pokoja, života...

Stretli sme sa v u nás v jednej našej krčme. Len tak. Podali sme si ruky debatili. O tom, ako bol vo väzení a čo ho to naučilo. Počúval som ho. V jeho očiach bolo cítiť mužskosť. Dozrel. Hoci sme sa predtým nepoznali, učil som sa od neho. Myslím si, že jeho život je krajší aj napriek tým takmer štyrom rokom v base.

Hovorila mi o jednej svojej kamarátke i o ňom, o mladom mužovi, ktorý svoj život topí v drogách. Hovorila mi to ako tá, ktorá verí v dobro a svojimi malými krôčikmi ho i realizuje. Tak ako vie, s tým srdiečkom, ktoré má, je darom, takým malým svetielkom pre iných.

I on, môj drahý priateľ, ktorému zomrel brat. Brat, ktorý ho tak veľa naučil. I on mi rozprával o živote, o nebi, o nádeji, o tej, ktorej je nositeľom, tak ako vie. Tak svojsky, ale krásne.

A nakoniec, ona. Raz sme sa stretli. Poprosila ma, či ma nemôže odprevadiť domov, ku nám na faru. Cestou sa rozhovorila. "Ak tam vstúpim, rozplačem sa. Ale tu som bola šťastná. Chcela by som sa znova tak smiať ako vtedy... Tu sme mali tábory..." Chvíľu zostala stáť pred kostolom. Pustil som ju dnu. Pred pár chvíľami... Zostala tam. Modlila sa. Verím, že našla kúsok viac pokoja a nádeje. Verím, že dobrý Boh píše i po krivých riadkoch rovným písmom nádeje a lásky, ktorá stále prijíma. Verím.

Ďakujem Ti za nich. Hoci prehrávajú, vstávajú a pomáhajú dvíhať iných. 

S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?