Už nemusel vôbec chodiť

Autor: Róbert Flamík | 23.9.2015 o 10:05 | Karma článku: 9,63 | Prečítané:  1109x

Môj veľmi dobrý kamarát. Správny muž. Manžel, otec, človek... Naučil ma hrať na gitaru. Ale pár mesiacov dozadu som sa dozvedel o tom, že je na tom zdravotne dosť zle a tak som ho išiel navštíviť... Operácia miechy, nádor... 

"Ležal som tam dva týždne. Cez deň tam vnútri bývalo 36 stupňov, v noci tak 30. Dakedy som ani nemohol spávať. Mal som veľa času na uvažovanie..."

Sedeli sme u nich doma v kuchyni. Už chodil a chystal dačo na obed. Okolo neho pobehoval jeho najmladší syn, Samko. Bude mať teraz päť rokov. 

"Na mnohé som tam prišiel. Veľa som sa modlil a tento čas bol pre mňa veľkou školou pokory. Cítil som modlitby iných a uvažoval som nad svojím životom. Nad tým, či je dobré sa naháňať za tým povrchným, čo sa stráca... Uvedomil som si silu rodiny, vzťahov, priateľstiev. Boli to pre mňa také duchovné cvičenia."

Bohu vďaka celé to dopadlo dobre. Ten nádor zhubný nebol a on už chodí...

Medzitým prichádza jeho dcéra, má desať rokov a už niekoľko šachových výhier, za ňou i jej mladší brat a potom aj ten starší. Obedujeme, hráme šach, pozeráme spoločne ich knihy, rozprávame sa a ja zrazu cítim hlbokú vďačnosť za to, že je, za to, že tu môže byť a mať niečo také krásne na starosti, ako je táto rodina... 

"Vieš mám také plány, kúpil som jeden starý dom a rád by som ho prerobil na priestor pre rodiny, pre deti, aby tam mohli prísť, zahrať sa, tráviť spoločne voľný čas." A ukazuje mi plány. Verím, že takýto dobrý človek tu ešte zostane. Má prečo.

Ďakujem Ti, dobrý Bože za neho.

S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?