Za jeden jediný tanec s ňou...

Autor: Róbert Flamík | 13.10.2015 o 18:23 | Karma článku: 8,50 | Prečítané:  1309x

Veľmi vzácny mladý muž. Plný odhodlania v živote niečo dokázať. A predsa som presvedčený, že jeho veľkosť je v jeho srdci, v ktorom je toľko lásky. Jedno podelenie sa o veľkosti lásky a srdca človeka.

Bola to krásna svadba. Ženil sa jeho brat. Plný kostol mladých, krása. A potom aj hostina. Tá naozaj stála za to. Plná skvelých ľudí, zábavy, tanca, rozhovorov, radosti... Všetko ako má byť. Až na jeden "detail". Jej mamina bola na svadbe s veľkým sebazaprením. Má totiž rakovinu. A tá fáza jej choroby je už ozaj dosť zlá... Vedel som to, ale že je to až také zlé, to nie...

Boli sme s ním vonku. Bavili sme sa o všeličom. O tom, ako sa delí s tým, čo má. O potrebe ticha, zastavenia sa, modlitby, o ľuďoch, ktorí toľkým pomohli, aj keď nemuseli, o jeho túžbe sa takým stávať, o živote. Dohodli sme sa na spovedi.

Prišiel na ďalší deň. Podvečer. Na svojej parádnej motorke, krásna. Červená. Niečo ako harley. Keby som tomu rozumel, popíšem aj detaily. Sadli sme si pred kostol a vyspovedal sa. Potom vytiahol skvelé cigary a hovorí mi... "Vieš, všetko, čo mám a mám toho dosť, všetko, čo vlastním, by som obetoval za jediný tanec s ňou, keby mohla byť zdravá..." Na toto som nemal slov...

Ak môžte, spomeňte si na ňu, ešte stále zápasí... Na jej dcéru, ktorá už je vydatá, na jej syna, ktorý už je oženený i na jej najmladšieho syna, ôsmaka i na jej manžela. Ďakujem.

S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?