Prečo chcú byť dobrí?

Autor: Róbert Flamík | 25.9.2011 o 9:17 | Karma článku: 1,25 | Prečítané:  483x

Dakedy mi príde na um táto otázka, a tak chcem skúsiť vtiahnuť aj vás do tejto diskusie. O mladých. O ich snoch a túžbach. Pádoch i sklamaniach. Ale predovšetkým o nádeji, ktorej sú nositeľmi.

Vysmievajú sa im.

Majú ich za bláznov a hlupákov.

Sú v ich očiach menejcenní, akoby tí, ktorí „strácajú“ svoje najkrajšie roky tým, že nežijú prázdne, povrchne, len tak...

Prečo chcú byť teda dobrí?

Veria. Majú nádej a túžia po láske.

Svoj život žijú snom. Snom o tom, že môžu byť skutočne šťastní, že svoj život môžu darovať druhému, či druhej. Veria v rodinu. Veria v lásku, ktorá je schopná milovania a plne milujúca. Majú vieru v Boha, ktorý ich neopustí, hoci – ako my každý jeden z nás... – padajú. Nevzdávajú sa. Možno sú idealisti, ale majú srdce. Plné lásky a plné túžby po nej. To sú tí mladí, ktorí sú pre mňa a pre toľkých iných zdrojom nádeje, radosti a neustálej túžby ich milovať. Milovať ich v Tebe.

Preto chcú byť teda dobrí. V to verím. Celým srdcom i bytím. Ak som idealista, snár, či blázon... ak je toto ideál, sen či bláznovstvo, tak v toto chcem veriť. Spolu s nimi a s toľkými ďalšími. V život plný nádeje, viery a lásky.

Želám nádej i pokoj.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?