Chýba tu život?

Autor: Róbert Flamík | 18.10.2011 o 14:30 | Karma článku: 5,88 | Prečítané:  331x

Niekedy vidíme Cirkev ako niečo strnulé, staré... Tento víkend som opäť zažil Cirkev ako živé spoločenstvo, plné radosti a služby. U nás na Šípku i v Šaštíne, kde mladí spolu s učiteľmi pripravili nádherný program. Je v nich toľko energie! Cirkev je vďaka mladým plná života, nádeje i radosti. Niekoľko slov o nej.

Cirkev sme my. Živé spoločenstvo v plnosti rôznorodosti a krásy. Sme takí odlišní a a zároveň tvoríme jedno telo. Cirkev je pokračovanie Krista v úplnej plnosti vďaka Duchu Svätému. Je to odovzdanie nekonečnej lásky, ktorou nás Boh v Ježišovi tak miloval, že nemohla skončiť smrťou. Ježišova láska ku človeku bola taká silná, že porazila smrť, zvíťazila nad ňou a lásku odovzdáva do celých dejín. Všetko je v Ježišovej láske ku človeku a ju my prijímame, stávame sa skutočne slobodní a šťastní, lebo sa dotýkame prúdu tejto lásky, ktorá nás celých chce zahrnúť a objať.

Mladí sú pokračovaním tejto lásky Krista ku každému človeku. Sú zraniteľní, krehkí, zrádzajúci (sa)..., a predsa sú Ním takí milovaní... Ďakujem v mene toľkých za vás.

Želám pekný deň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielsko si vybralo jadrovú možnosť. Čo znamená spustenie článku 155?

Katalánsko po referende môže prísť aj o tú mieru autonómie, ktorú malo doteraz.

KOMENTÁRE

Katalánsky líder nechce stratiť tvár, Španielsko zas Katalánsko

Puigdemont sa oháňa nezávislosťou.


Už ste čítali?