Tajomstvo nového života

Autor: Róbert Flamík | 16.3.2012 o 13:16 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  710x

Mnoho krát nad nami zvíťazia... Naše slabosti, chyby, únava, sklamania, pády. A mohli by sme pokračovať ďalej... Smútky, strachy, bolesť, utrpenie... To všetko je súčasťou nášho života, ale som presvedčený, že to nie je všetko. My mladí kresťania veríme v Ježiša, ktorý je Svetlom v krajine našich tieňov. Pár slov o bežných hrdinoch, ktorí žijú láskou.

Mladý muž. Dnes som ho stretol v obchode. Poznáme sa. Je mi v mnohom príkladom. Chýbalo mi asi 50 centov. Pomohol mi... A spolu sme zaniesli kvet ako dar jednej vzácnej žene. Nemusel, ale chcel.

A táto vzácna pani? Veľmi pomáha iným. Má zodpovednú úlohu, ale v srdci má stále postoj skromnosti a túžby slúžiť. Nemusela by, ale chce konať dobro.

Cestou stretám staršieho pána. Je to kňaz. Muž, ktorý celý život hľadal cesty ako pomôcť, ktorý svoje bolesti a trápenia verne spája s láskou Boha ku človeku, aby pomáhal toľkým – a verím, že hlavne mladým, stávať sa šťastnými...

A ďalej mladá žena, ktorá pomáha v zodpovednej úlohe, aby sa dobro šírilo, aby nezvíťazila temnota, strach, smútok... Aby radosť napĺňala srdcia mladých.

Mladý muž veľký umelecký talent nedáva pre seba, ale naopak veľkodušne ním slúži iným...

A mohol by som pokračovať ďalej, ale to hádam nabudúce.

Dobro je skutočnosť. Nebojme sa byť spolutvorcami nádeje pre tento svet. Veď sme tak veľmi milovaní a obdarovaní...

Nebojme sa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?