Boh píše človeku

Autor: Róbert Flamík | 2.4.2012 o 21:46 | Karma článku: 9,71 | Prečítané:  1138x

„Milý človek, píšem Ti tento list. Možno sa Ti vidí čudné, že Boh, Tvoj Otec si na Teba, človeka našiel čas a píše Ti, ale ver mi je to tak. Nuž, akoby som začal... Skúsim, vieš láska oči otvára, takže tým by som asi aj mal začať svojich pár slov pre Teba.

Keď Ťa dnes nad ránom budil vtáčí spev, možno si si pošomral, že by si ešte rád spal a snažil si sa na to nemyslieť. Chápem Ťa. Dobrý spánok je znakom dobrého životného štýlu. Celkom tomu teda rozumiem. Ale, čo keby si za ich tónmi počul melódiu nádej pre svoje srdce do tohto nového dňa?

A potom raňajky, tvoje povinnosti, vzťahy, chvíle zastavenia sa, práca... Kolobeh plný klasických situácií, ale často krát aj úplne prekvapivých momentov. Napríklad, spomínaš si na stretnutie s jednou vzácnou ženou? Často krát ju vídaš, a predsa je stále taká nová, vzácna. Ďakoval si za ňu? Za to, že Ti pomáhala, darovala úsmev? Hm, nebuď taký trkvas a buď vďačný, kamarát môj. A potom, ako si cestoval domov, nevšimol si si tie úžasné farby jari? Ja viem, bol si zamyslený, ale prečo si nezodvihol svoj zrak? Tá modrá, zelená, sivá... všetko farby, ktoré som Ti poslal do cesty, aby si si uľavil, aby Ťa to potešilo... A potom tie stretnutia s ľuďmi. Ďakujem Ti, že si sa usiloval tíšiť ich smútky. Ďakujem Ti, že si im dával nádej, v tomto som bol na Teba veľmi hrdý. A ešte raz, ďakujem Ti, syn môj drahý. A tiež Ťa musím pochváliť za to, že si si našiel čas na pár slov s jedným mojim priateľom. On Ťa mal povzbudiť. A verím, že to svojimi slovami i spravil. Mám ho veľmi rád.

Lenže musím Ti povedať, teda napísať ešte jednu vec. Nebuď smutný. Nedaj sa zbytočne rozladiť tým, čo nemôžeš zmeniť. Ja Som Boh prekvapení, paradoxov, protikladov, zvratov a hlavne lásky. Nezabudni na to, prosím, zajtra. To krajšie máš stále pred sebou. Radosť zvíťazí, synu. Neboj sa...“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?