Deň plný zázrakov

Autor: Róbert Flamík | 5.5.2012 o 22:02 | Karma článku: 15,48 | Prečítané:  696x

Mal by si stáť lepšie pod lampou...“ Slová jedného mladého muža, ktorý ma dnes večer zobral až domov... Myslím, že dnes som dostal toľko svetla, že jedna lampa by bola oproti tomu úplne ničím... Nuž, pár slov, ak chcete, verím, že vás potešia.

Začalo to ráno. Mal som ísť sesternici na svadbu. Pekná príležitosť. A tak som v Žabokrekoch vytiahol tabuľku so smerom cesty na Piešťany. Mladý muž, ktorý ma zobral bol muzikant. Pokecali sme o hudbe o tom, že má dve kapely, že sa venuje mladším, že ho hudba fest baví a že učí na základnej umeleckej škole a dokonca si ešte aj robí maturitu na konzerve... Pestrý krásny mladý život.

Starší pán, ktorý mi zastavil v Topoľčanoch sedel v takej parádnej audine, že som z toho zostal v šoku, že vôbec ma naloží do auta... Zarozprávali sme sa o robení ťažkých vecí, o „náhodách“, o nezištnom pomáhaní... „ľudia nevedia pochopiť, že rád pomáham nezištne, že dám len tak...“ Sila. Vymenili sme si kontakty a pozval som ho ku nám na kávu.

V Piešťanoch s kamarátom skvelá káva a debata o Bratoch Karamazovcoch, o duši a túžbe verne a čisto milovať... Bláznivá a hlboká chvíľa pri zakvitnutých leknách, vtáčom speve, socialistickej architektúre a šesťdesiatstupňovej vajcovke... Duša človeka tak vášnivo túžiaca po radosti...

Svadba. Pohoda, radosť, pokoj... Po nej pokec s mladým mužom, ktorý bol na misiách. „Napĺňa ma to veľmi... Teším sa tam. Chcem tým deťom dať pocítiť lásku...“ Odvážne slová mladého vysokoškoláka...

Rozhovor s bratrancom kňazom. Muž, ktorý slúži iným... „Vzájomne si slúžime.“ Toto ma oslovilo. Každý z nás tu má na tejto zemi svoje miesto. Každý jeden, každá jedna. V ľuďoch je toľko dobra!

A to som pocítil i pri posledných stopoch. Mladí ľudia. Plní snov, plní odhodlania žiť. Milujúci krásny život a veriaci v ideály... Nie je to skvelé?
Želám vám pokojné a radostné dni a verím, že Boh je dobrý.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?