O Božom srdci v ľudskej hrudi

Autor: Róbert Flamík | 17.5.2012 o 13:24 | (upravené 17.5.2012 o 13:35) Karma článku: 12,76 | Prečítané:  594x

Ako inak by sa dala nazvať taká nezištná a solidárna láska? Láska ako odpoveď na toľké prečo... Na toľkú bolesť, smútok, strach, sklamania... Pár slov o nej, čo v srdciach skrytá býva.

 

Mladý muž. Veľmi šikovný gitarista, ale hlavne veľmi vzácny človek. Prichádza za mnou a hovorí mi „chcel by som spraviť pre svojich spolužiakov jeden pekný večer, ideme na chatu na školský výlet a nechcem, aby tam bol len alkohol... Záleží mi na nich.“ Dohadujeme sa na hrách. Na tom, ako to spraviť... Ale hlavne to prečo je podstatné... A to prečo je v láske ku ním, ktorú čerpá z prameňa lásky, ktorý je v Bohu.

Chlapci basketbalisti. Chodia ku nám. Zahráme si. Pred pár dňami sme sa rozprávali o jednom ich spolužiakovi „nie je v dobrej partii. Odkedy sa mu rozišli rodičia, to nie je dobré...“ Včera už ho zavolali na basket ku nám, do pastoračného centra. To je gesto tak konkrétneho a silného dobra! Ďakujem chlapci...

Chlapec. Pubertiak. Vidí ma ako si pozerám oblohu a hovorí mi „dnes je veľmi pekná, však. Aj ja sa občas do nej zapozerám...“ Verím, že v nej vidí odraz svojich túžob po šťastnom a krásnom živote. Veď prečo by sme tu inak boli? Máme byť šťastní a verím, že dobrý Boh nám chce byť pri tom nablízku.

S úctou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?