O Bohu, ktorý s láskou kráča pred človekom

Autor: Róbert Flamík | 18.6.2012 o 20:06 | Karma článku: 13,61 | Prečítané:  734x

Obrovská búrka. V člne je množstvo vody. Výkriky, zúfalstvo... „Učiteľ, nedbáš, že hynieme?“ Ježiš upokojuje more a oni sa prestávajú triasť alebo? Je veriaci človek oslobodený od strachu svojou vierou v Ježiša?

Toto bolo Slovo, ktoré som dnes čítal. Slovo aktuálne, chytajúce za srdce a posilňujúce presvedčenie o tom, že Bohu môj život nie je ľahostajný... Keď som v sobotu skoro ráno cestoval na svadbu svojho bratranca, s ktorým sme ako deti navystrájali nenavystrájateľné, kráčal cestou na autobus za mnou jeden opilec. Nepociťoval som strach. Bol som ponorený vo svojich otázkach, a tak som ho nevnímal ako ohrozenie, skôr ako človeka, ktorý chce aspoň na pár minút s niekým byť, aby pocítil, že je niekým, že jeho život nie je nezmyslom.

Strach. Z čoho alebo z koho? Z minulosti, ktorá kráča za nami ako tieň? Jedna pani, ktorá chodí sem ku nám na sv. omše je pre mňa úžasne inšpirujúcou ženou. Usmieva sa. Jej radosť z bytia je hlboká. Má prečo a pre koho žiť. Odpoveď na strach? Je ňou láska ku konkrétnej osobe v jej úplnej všednosti?

Dobrodružstvo života. Na ceste ku plnosti života nekráčame sami a ani opustení. Verím, že sme povolaní byť objaviteľmi neobjaveného a milovať spôsobom nám vlastným. Výčitky ako hlas vnútri zo strachu nie sú cestou k pravde a ani ku šťastiu. Zostávajú, aby nám klopali na srdce a aby sme sa nebáli byť. Máme totiž prečo. Verím, že dobrý Boh nás stvoril z lásky, aby sme túto lásku dávali všedne i nevšedne. Hlavne verne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?