O Bohu, ktorý s láskou kráča pred človekom

Autor: Róbert Flamík | 18.6.2012 o 20:06 | Karma článku: 13,61 | Prečítané:  732x

Obrovská búrka. V člne je množstvo vody. Výkriky, zúfalstvo... „Učiteľ, nedbáš, že hynieme?“ Ježiš upokojuje more a oni sa prestávajú triasť alebo? Je veriaci človek oslobodený od strachu svojou vierou v Ježiša?

Toto bolo Slovo, ktoré som dnes čítal. Slovo aktuálne, chytajúce za srdce a posilňujúce presvedčenie o tom, že Bohu môj život nie je ľahostajný... Keď som v sobotu skoro ráno cestoval na svadbu svojho bratranca, s ktorým sme ako deti navystrájali nenavystrájateľné, kráčal cestou na autobus za mnou jeden opilec. Nepociťoval som strach. Bol som ponorený vo svojich otázkach, a tak som ho nevnímal ako ohrozenie, skôr ako človeka, ktorý chce aspoň na pár minút s niekým byť, aby pocítil, že je niekým, že jeho život nie je nezmyslom.

Strach. Z čoho alebo z koho? Z minulosti, ktorá kráča za nami ako tieň? Jedna pani, ktorá chodí sem ku nám na sv. omše je pre mňa úžasne inšpirujúcou ženou. Usmieva sa. Jej radosť z bytia je hlboká. Má prečo a pre koho žiť. Odpoveď na strach? Je ňou láska ku konkrétnej osobe v jej úplnej všednosti?

Dobrodružstvo života. Na ceste ku plnosti života nekráčame sami a ani opustení. Verím, že sme povolaní byť objaviteľmi neobjaveného a milovať spôsobom nám vlastným. Výčitky ako hlas vnútri zo strachu nie sú cestou k pravde a ani ku šťastiu. Zostávajú, aby nám klopali na srdce a aby sme sa nebáli byť. Máme totiž prečo. Verím, že dobrý Boh nás stvoril z lásky, aby sme túto lásku dávali všedne i nevšedne. Hlavne verne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?