Mladí sú našou nádejou

Autor: Róbert Flamík | 14.8.2012 o 17:09 | Karma článku: 8,12 | Prečítané:  616x

Byť v inom svete. Naučiť sa pozerať na život pod iným zorným uhlom... Čo je skutočne pohľad života? V čom spočíva? Chcel by som vám dnes písať o nádeji a odvahe, ktorú vidím v živote toľkých mladých ľudí.

Už dávnejšie prišiel za mnou jeden šikovný mladý muž, Adrián. Mal skvelý nápad. Výlet pre mladých animátorov (pod týmto slovom, prosím rozumejte tých, čo sa angažujú v službe mladším) do Šaštína a okolia. Skvelá myšlienka. Pustili sme sa spolu do realizácie tohto projektu. Bolo to jedno veľké dobrodružstvo dobra a radosti.

Najprv sme sa zastavili u rehoľných sestier v Cerovej. Prijatie, privítanie, pozvanie na obed... Výlet na hrad Korlátko, zopár piesní na potešenie, požehnanie zomierajúcej sestre a „Niki Lauda“ – sestrička za volantom, ako z filmu „Sestra v akcii“.

V Šaštíne opäť skvelé prijatie. Káva, spev na svätej omši a užasnutí ľudia „ako je možné, že ôsmi mladí ľudia dokážu tak krásne spievať?“ Výstup na vežu, fotenie sa pri západe Slnka, modlitba v nočnej bazilike... Radosť a prijatie. Služba bratov a mladých pre núdznejších. Ďakujeme!

A potom mnohé iné. Mladí, ktorí dokážu radostne svedčiť o svojom presvedčení, viere, radosti. Nie sú bez chýb, ale chcú rásť a stávať sa dobrými. Chcú byť v tejto spoločnosti znameniami život a nádeje. Učia sa pravde – od nás, čo žijeme tak radi a často v klamstve (tým myslím, aj seba ako človeka a kňaza) – a snažia sa byť pre svojich rovesníkov priateľmi a príkladom. Za to im a hlavne Bohu a toľkým, ktorí nám pomáhajú v službe núdznejším patrí jedno veľké ďakujem.

Želám vám pekné dni.

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?