Kapitoly dobra, v.1: Nádej cez prijatie pravdy

Autor: Róbert Flamík | 15.8.2012 o 15:49 | (upravené 15.8.2012 o 15:55) Karma článku: 14,00 | Prečítané:  321x

Máte človeka, ktorý Vám s odvahou vie povedať pravdu do oči? Aké to je, ak sa dotkne Vašich "neochvejných" presvedčení a usvedčí Vás z Vášho skrývaného klamstva? Aká je nádej na zmenu, na odčinenie Vašich chýb? Pár slov z vlastnej cesty ku Pravde.

Tieto otázky hrajú vo mne už niekoľko týždňov a priznám sa vám, nie je to príjemná hudba. Je však mimoriadne očisťújuca. Je to melódia nádeje, hoci má v sebe mnoho smutných tónov.

„Zomrel nám syn. Bolo to veľmi ťažké. Mal choré srdiečko, ale vďaka Bohu a vďaka tomu, že sme zostali spolu, sme cez to dokázali prejsť.“ Slová muža, inžiniera, ktorý ma jednu sobotu bral do Topoľčian. „Spoločná bolesť spája.“ Slová plné nádeje a pravdy.

„Prvý krát idem touto cestou. Neberiem stopárov, ale Vás som zobral. Čo robíte?“

„Som kňaz, pracujem s ľuďmi a momentálne prechádzam fázou v živote, keď mi pred očami stoja moje zlyhania, s ktorými neviem nič spraviť.“ Otvorená debata o nádeji, o odpustení, o manželstve, ktoré si tento muž so svojou partnerkou po jedenástich rokoch dal cirkevne „do poriadku“, o jeho dcérke, o práci, o tom ako sa usilujú pomáhať núdznejším... o ľudskosti. Veľmi mi pomohli jeho slová.

„Keď niekomu spravím niečo zlé, nedokážem s tým žiť. Musím hneď hľadať spôsob ako to odčiniť.“ Mladý muž, vrátil sa pre mňa. V aute mu to „voňalo“ rybacinou, v očiach dobrodružstvom. Sympaťák z Brezovej so „svákoraganovským“ prízvukom a „mäkčením“. „Minule som na ceste videl malého vtáčika. Mal poranené krídlo, zastal som, aby som ho dal preč z cesty. Vravel som si, ja som Ti život nedal, ja Ti ho ani nemôžem vziať.“ Nádej... Veríte v ňu, priatelia? V akú nádej? Ja sa teraz učím veriť v nádej, ktorá je zakorenená v pravde. Dá sa to? V hĺbke srdca verím, že áno. A ďakujem za ľudí, ktorí ma učia žiť v pravde.

Želám vám pekné dni.

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?