Kapitoly dobra, v. 5: Nezaslúžená radosť

Autor: Róbert Flamík | 19.8.2012 o 13:27 | Karma článku: 11,51 | Prečítané:  484x

Je možné, aby človek, ktorý v živote zažije a je aktérom nedobrých postojov, omylov a bolesti zráňajúcej iného, mohol ešte zažiť radosť? O tom je týchto pár slov.  

Obyčajný sobáš. Zuzka a Mirko. Dvaja krásni mladí ľudia, ktorí sa majú radi, milujú sa a ľúbia. Včera pred Bohom, zástupcom Cirkvi a sebou samými povedali svoje „áno“ na celý život. Až do konca dní... Láska? Plnosť krásnej odovzdávajúcej sa lásky nás očarila. Darovala nám skutočnú radosť. Radosť z toho, že čisto a krásne milovať je možné a skutočné.

Lenka a Daniel. Chystajú sa na sobáš. Čoskoro. Boh je v ich strede. Nemali to ľahké. Často krát hľadali k sebe i k Nemu cestu, ale zostali mu verní... „Po zlom vždy príde niečo lepšie, Ježiš to tak zariadil...“, hovorí mi mladý muž, ktorému sa tragicky pred jeho očami zabil brat a ktorý v živote prelúskal mnoho bolesti a nezanevrel na život... „Vieš, prečo prichádza to zlé? Aby sme sa vedeli tešiť z maličkostí, z toho, že vyšlo slnko, že prší. Veď to prší život!“ Krásne a úprimné slová. Ďalší dôvod k radosti...

A potom Dávid a jeho manželka a ich ratolesti: Majka a Dávidko. „Život s Bohom je úžasný.“ Toto mi hovorí môj bývalý spolužiak, ktorý sa pekne stará o svoju rodinu. „V čom?“ „Vieš, zažil som zázrak. To ako nám Boh ochránil deti. Bolo to u nás doma. Vybehli na cestu. Nevšimli si však auto. Moja manželka vyšla za nimi von, čo nerobieva a skríkla na nich. Neviem, nebyť jej a Božieho vnuknutia, neboli by tu...“ Veríte? Ja hej. Boh nás chráni skrze ľudí. Posiela nám do cesty práve tých, ktorých máme stretnúť. Nie je to dôvod k radosti?

Priatelia, ja sám sa učím porozumieť tomu, čo chce On a vo svetle vlastných zlyhaní je to veľmi ťažké, ďakujem však dobrému Bohu za dobrých ľudí. Toto ma napĺňa ozajstnou radosťou. Radosťou!

Želám vám pekné dni.

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?