Tajomstvo života v. 5: Cukríky a škatuľky

Autor: Róbert Flamík | 7.11.2012 o 10:45 | Karma článku: 12,20 | Prečítané:  687x

Už vás niekedy prekvapilo niečo tak, že ste sa v danej situácii cítili zaskočení? Mne sa to stalo včera v celkom bežnej a obyčajnej situácii na školskej chodbe na našej škole tu na našom sídlisku. Pár slov o tom...

Je to príbeh jedného chlapca. Nebudem uvádzať ročník, vek, meno, ale môžeme ho trebárs „pracovne“ nazvať Karol.

Keď som ho stretol prvý krát spolu s jeho kamarátom, bolo to veľmi zvláštne stretnutie. Ukradli nám z našej fary zopár vecí z dielne. Zaškatuľkoval som si ho. Potom kradol z našej záhrady papriku a iné „dobroty“ záhradné... To bolo prvý rok.

Druhý rok sa „preslávil“ tým, že si od nás „požičal“ spolu s ďalším svojím kamarátom naše lopaty na sneh, lebo im prišla chuť sa na nich sánkovať. Z mojej „škatuľky“ sa teda von nedostal, aj keď palicu som úplne nezlomil.

A tretí rok, čo ho poznám, začal tým, že roztrieskal stolnotenisovú raketu o stôl. Nebol som tam, ale priznal sa. Škatuľka sa otvárala...

Teraz, keď ma stretol včera na tej školskej chodbe z jeho úst išlo „Ježiš, to kto prišiel!“ Vysvetlil som jemu aj ostatným, že som stále ten istý Robo so svojou povahou a snami... (toto by bolo na dlhšie) a rozprávali sme sa. Aj s ním aj s ostatnými. Potom dobehol za mnou, takmer končiaci žiak, chlapec v puberte, on (s pracovným menom) Karol a núkal mi cukríky „zober si, nie jeden, koľko chceš“ a pomaly ma „donútil“, aby som si nechal od neho nasypať plnú dlaň cukríkov. Moje „škatuľky“ sa rozsypali... Kiež by to tak išlo aj v inom!

Neviem, čo ho čaká, aká bude jeho budúcnosť, či neskončí ako jeho starší brat „koketujúci“ s drogami alebo ako jeho rozpadnutá rodina, či ako mnohí chlapci zo sídliska. V jedno však verím, v kus dobrého srdiečka v jeho hrudi.

Želám vám pekné dni, priatelia

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?