Tajomstvo života v. 8: Štvrté prikázanie

Autor: Róbert Flamík | 19.11.2012 o 11:02 | Karma článku: 10,83 | Prečítané:  692x

Nebolo to až tak dávno, čo sme sa stretli. Kráčal si zo školy a tak som sa Ti skúsil prihovoriť. Niekedy mi prídeš miništrovať a raz si mi požičal aj svoju „raperskú“ čiapku, aby som si ju počas sv. omše dal nachvíľu na hlavu...

Pýtal som sa Ťa, čo ste mali v škole a ako sa Ti darilo. Pár dobrých známok si povedal a že ste mali aj náboženstvo. Zvedavo som sa spýtal, o čom bolo. Vedel si, že ste preberali jedno prikázanie, ale nepamätal si si jeho názov. Spoločne sme to dajako zlepili. Bolo o úcte k rodičom a blízkym.

Kráčali sme ďalej popri jednom kostolíku, kde je kaplnka Tej, o ktorej som presvedčený, že nám stále „kryje“ chrbát a tam „hore“ čaká s kľúčikom pri zadnej bráne. Išli sme na cintorín a Ty si s istotou vedel kam chceš ísť. Bolo to v dňoch, keď v srdci myslíme na svojich blízkych, ktorí tu už s nami nie sú. A Ty si jedného z nich túžil ísť navštíviť. Prišli sme až k jeho hrobu. Povedal si, že je to Tvoj strýko. Spomínal si si na to, ako Ťa vodil zo školy a do školy. Pomodlili sme sa tam spoločne.

Naše cesty sa potom rozišli, ale som Ti vďačný, za to, že si ma učil tomu, čo je láska, čo je to štvrté prikázanie. Tomu, že milovať môžeme, len ak nezabúdame.

Prajem Tebe i vám, milí priatelia mnoho nádeje.

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?