Dar radosti v. 12: Akého človeka si skutočne ceníte?

Autor: Róbert Flamík | 31.12.2012 o 9:51 | Karma článku: 9,97 | Prečítané:  538x

Aký bol pre vás rok 2012? Radostný, smutný, plný naplnených nádejí, či skôr rozpadnutých múrov? Čo ste sa v ňom naučili, čo stratili, čo získali? Pár slov o tom, čo považujem za podstatné. Priateľstvo, pravdu a lásku.

V živote každého z nás prichádzajú mnohé búrky, ktoré rozbíjajú naše istoty. Odrazu sa ocitáme úplne nahí a bezmocní sami pred sebou a máme strach pozrieť sa do zrkadla a vidieť svoju tvár. Sme síce nažive, ale vnútri z nás už život vyprchal. Čakáme. Prejde to? Alebo ostaneme naveky ponorení v tme svojich bolestí, vo svojej bezmocnosti?

„Ako sa máš, priateľu?“

„Ako sa máš, priateľka?“

Počuli ste už niekedy tieto slová úprimne vyslovené z úst niekoho z vašich blízkych, z úst niekoho, koho si ceníte nie pre jeho tituly, dary, peniaze, krásu, ale preto, že má o vás záujem a starosť? Aké to je vedieť, že uprostred sveta tak veľmi zameraného len na to povrchné a prázdne, utekajúceho niekam nevediac kam a uprostred sveta nášho vnútra je aspoň jeden človek, aspoň dvaja ľudia, aspoň pár blízkych, pre ktorých nie ste len číslo v dave alebo len ľudský zdroj, ale človek, priateľ zranený a ranený toľkými hriechmi, pádmi, bolesťami, a predsa hoden lásky a prijatia? Aké to je cítiť sa bezpečne, prijatý a hlavne milovaný?

Akého človeka si skutočne ceníte?

Toho, ktorý vás neopustí, nevysmeje, nezradí, neponíži, ale naopak prijme, povzbudí a hlavne prijme s láskou a záujmom.

O tom sú podľa mňa aj Vianoce a o tom bol aj celý minulý rok.

Boh je ten veľký Boh, Stvoriteľ všetkého a všetkých, Pán neba i zeme, všetkej krásy okolo nás a má o nás záujem, prijíma nás a má nás rád. Ako nám to dokazuje? Tým, že aj tento rok nám dal svoje Srdce, svoju najväčšiu lásku, svojho milovaného Syna, lebo my mu nie sme ľahostajní. On, Boh v Ježišovi túži zdieľať náš život, naše sny, naše pády, rany, bezmocnosť, bolesti, všetko... Túži byť naším Priateľom, ktorý si nás nadovšetko cení.

Aká bude naša odpoveď?

Boh už ju povedal a je ňou bezhraničná láska ku nám, drahé priateľky a drahí priatelia.

Prajem vám pokoj, radosť, nádej a hlavne lásku, aby vaše srdcia zažívali to, že sú prijímané a milované. Všetko dobré v novom roku.

S úctou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?