Kríza ako šanca: v. 9: Cesta vlakom

Autor: Róbert Flamík | 14.2.2013 o 10:54 | Karma článku: 14,81 | Prečítané:  582x

Málokedy stretnem vo vlaku zhovorčivých ľudí. Je to asi aj tým, že veľmi vlakom necestujem. Včera som inú možnosť nemal. Ale to stretnutie s jednou rodinkou naozaj stálo za to. Pár slov o nádeji a láske.

Nasadli do toho istého kupé. On, ona a ich malý A. Rozložili si veci a začali spoločne „džavotať“. Jedna zdanlivo obyčajná rodinka. Malý A. si vypýtal PSP a začal sa hrať. Oco komentoval jeho výkony a mamina občas prehodila do toho pár slov. Zdanlivo obyčajná rodinka, až kým...

„Daj si to dole. Neboli ťa to?“ Malému A. odlepovali z jeho maličkej rúčky leukoplast, ktorý tam mal. Tváril sa hrdinsky, ale bolo vidno, že ho to dosť bolí.

Mamina potom vytiahla niekoľko A4 z výsledkami z operácie, na ktorej boli spoločne so svojím malým synčekom. Z kontrol, vyšetrení a dookola... Zvláštne, že popri tom dokázali žartovať, pokojne sa zhovárať a svojou láskavosťou a dobrotou prechádzať cez (zrejme) nie príliš dobrú zdravotnú situáciu svojho synčeka... Pokoj.

„Mami, nechajte ma chvíľu samotného, musím premýšľať.“ Malý možno päťročný „štuplík“ vyšiel z kupéčka a dospelácky zavrel za sebou dvere, aby mohol byť sám so sebou. Ktovie, čo mu hmýrilo v jeho malej hlavičke...

Celú dobu bolo cítiť, že sa majú radi. Možno práve tá jedna z tých tak veľmi potrebných prísad nášho života, naša sestra bolesť ich väčšmi zblížila. Ktovie, to sa asi nikdy nedozviem.

Prajem vám blízkosť ľudí a prijatie.

S úctou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?