Po cestách pokoja: v. 3: Dobrý muž

Autor: Róbert Flamík | 5.3.2013 o 10:52 | Karma článku: 13,45 | Prečítané:  521x

Dnes by som sa chcel s vami podeliť s jedným príbehom jedného muža. Človeka, ktorý mi bol vzorom v mnohom. Asi najviac vo svojej pokore a vo viere v mladého človeka.  

Je to už dávnejšie, čo zomrel, ale pred časom som si na neho spomenul. Cítil som jeho blízkosť. Bol tu. Ako priateľ, ktorý mi v živote tak veľa pomohol. Učil ma chápať život ako dar, ako šancu niečo pekné zanechať, odovzdať, vytvoriť...

Bol to starší muž, múdry, sčítaný... Jeho izba bola ako jedna veľká knižnica a hneď vedľa nej ďalšia (tajná, tam ak sme sa dostali, to bolo ako prienik do tajomstva J) a ešte jedna...  Poznal toľko kníh a toľko autorov, že sme žasli... Bol to múdry muž.

Citlivosť. Poznal nás. Nepotreboval veľa slov na to, aby zistil, čo nám hýbe srdcom. Zobral si nás nabok a prehodil pár pekných slov a išli sme ďalej. Prosto sme verili, že nás má rád. A nielen verili, ale aj cítili. Rád ako tých, v ktorých veril, v ktorých videl budúcnosť.

A posledné – dalo by sa toho ešte veľa napísať – bolo jeho povzbudzovanie ku odvahe. „Coraggio!“ (odvahu). To bolo jeho typické. Neznechutiť sa, nezlomiť sa, nepoddať sa, ale veriť a ísť vpred. Stále vpred. Pre seba i pre iných niečo pekné zanechať.

Dnes o ňom píšem. Pred krátkym časom som si na neho spomenul. Na to množstvo pekných a povzbudivých slov priateľa, na plnú baziliku jeho „synov“, na to, dobré a pekné, čo v nás videl.

Priateľ, muž, kňaz, salezián. Don Gusto.

Prajem vám priateľov, ktorí vám veria a stoja pri vás, keď sa vám toľko toho rúca...

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. Keď pôjdeme tvrdou silou, nemáme šancu.

ŠPORT

Sagan ukázal cit pre taktiku a ešte lepšiu formu ako pred rokom

V sobotu bol druhý, v nedeľu už vyhral.

KOMENTÁRE

Plot bol jeho nápad, nie Orbánov. Dnes má dom kúsok od pletiva

Ako sme sa nestretli so starostom Ásotthalomu.


Už ste čítali?