Po cestách pokoja: v. 3: Dobrý muž

Autor: Róbert Flamík | 5.3.2013 o 10:52 | Karma článku: 13,45 | Prečítané:  527x

Dnes by som sa chcel s vami podeliť s jedným príbehom jedného muža. Človeka, ktorý mi bol vzorom v mnohom. Asi najviac vo svojej pokore a vo viere v mladého človeka.  

Je to už dávnejšie, čo zomrel, ale pred časom som si na neho spomenul. Cítil som jeho blízkosť. Bol tu. Ako priateľ, ktorý mi v živote tak veľa pomohol. Učil ma chápať život ako dar, ako šancu niečo pekné zanechať, odovzdať, vytvoriť...

Bol to starší muž, múdry, sčítaný... Jeho izba bola ako jedna veľká knižnica a hneď vedľa nej ďalšia (tajná, tam ak sme sa dostali, to bolo ako prienik do tajomstva J) a ešte jedna...  Poznal toľko kníh a toľko autorov, že sme žasli... Bol to múdry muž.

Citlivosť. Poznal nás. Nepotreboval veľa slov na to, aby zistil, čo nám hýbe srdcom. Zobral si nás nabok a prehodil pár pekných slov a išli sme ďalej. Prosto sme verili, že nás má rád. A nielen verili, ale aj cítili. Rád ako tých, v ktorých veril, v ktorých videl budúcnosť.

A posledné – dalo by sa toho ešte veľa napísať – bolo jeho povzbudzovanie ku odvahe. „Coraggio!“ (odvahu). To bolo jeho typické. Neznechutiť sa, nezlomiť sa, nepoddať sa, ale veriť a ísť vpred. Stále vpred. Pre seba i pre iných niečo pekné zanechať.

Dnes o ňom píšem. Pred krátkym časom som si na neho spomenul. Na to množstvo pekných a povzbudivých slov priateľa, na plnú baziliku jeho „synov“, na to, dobré a pekné, čo v nás videl.

Priateľ, muž, kňaz, salezián. Don Gusto.

Prajem vám priateľov, ktorí vám veria a stoja pri vás, keď sa vám toľko toho rúca...

S úctou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?