Mladí plní ideálov dobra

Autor: Róbert Flamík | 3.5.2013 o 9:32 | (upravené 3.5.2013 o 9:45) Karma článku: 10,60 | Prečítané:  357x

Poznáte ich. Sú aj medzi vami. Nie sú ničím zvlášť výnimoční. Hádam len v jednom sú iní. Túžia žiť svoj život nielen pre seba. Učia sa stávať darom. Dať kus svojej krásnej mladosti tým, ktorí potrebujú. O nich zopár viet.

Prvá z nich mala jeden sen. Dlho drela. Nezdala sa nepokojná, ale vo svojom vnútri si veľmi priala dosiahnuť ho. Zvláštne, že popri tom všetkom, o čo bojovala, nehrala len na seba. Práve naopak. Keď sme mali u nás tábor s odvážnym a veľkodušným srdcom slúžila iným. Nie jednu hodinu. Nie dve. Celý týždeň a ten čas prípravy pred tým. Dnes vie, že je prijatá na skvelú školu. Minulý rok jej to nevyšlo, ale ona sa nevzdala. Práve naopak. Naučila sa podstatnému umeniu života. Mať rada život. Mať rada iných. Mať rada seba samotnú. Mať rada Boha.

Už je to dosť dávno, čo som stretol tohto mladého muža. Vyzeral úplne obyčajný. A takým aj zostal. Až na pár "detailov". Je nesmierne múdry a šikovný, ale nestavia sa nad iných. Má mnoho talentov, ale nenecháva si ich pre seba, ale naopak ich zdieľa s inými. Má mnoho súrodencov a priateľov a zobral si na starosť aj ďalšie dve skupiny mladých. Slúži jednej staršej nešťastnej žene. Modlí sa a učí sa žiť svoj život naplno. V rôznych súťažiach je na čelných miestach. To najkrajšie je však v jeho srdci. Je to v odhodlaní žiť svoj život ako dar pre iných. Neprepadnúť zlobe, smútku, sklamaniu. Nie. Žiť ako dar.

A posledná na dnes je jedna krásna "kočka". Vysoká modrooká blondína nesmierne krásna. Je modelkou. Ale nie obyčajnou. Je modelkou, čo svoju krásu nemá ako svoj najdôležitejší bod v živote. Práve naopak. Počas nášho tábora pre iných (za ktorý bola mimochodom jedna z hlavných zodpovedných) ma nie jeden raz zaskočí "normálnou" otázkou: "s čím treba pomôcť?" A to sa nepýta raz, dva razy, ale stále a dennodenne. Ak by som ju mal charakterizovať jedným slovom, tak by to nebola krása (hoci je veľmi pekná), ani odvaha (prešla už kus sveta), ale veľkodušnosť. Jej srdce je prežiarené krásnou Božou i ľudskou láskou. Láskou ako darom pre iných.

Títo mladí sú pre mňa v mnohom vzorom a veľkým darom.

Prajem vám pokoj a radosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?