Buď darom

Autor: Róbert Flamík | 15.8.2013 o 9:56 | (upravené 15.8.2013 o 10:08) Karma článku: 11,29 | Prečítané:  372x

Prečo? Nie je jednoduchšie sa znechutiť, nadávať, vzdať sa, klamať sám seba, žiť len pre seba a vo svojom fiktívnom svete? Nie je ľahšie byť sebecký, pozerať len na seba a zabúdať na druhých? Verím pevne, že nie. Verím, lebo som videl tých, ktorí sú darom a sú skutočne šťastní.

Cestou ste mali rozdať peniaze, čo som vám dal, z tých, ktoré sme si spoločne zozbierali. Mali ste slúžiť a spoločne prísť na jedno miesto, kde sme sa mali stretnúť... Aké to bolo? Skúsim vaše slová ponúknuť sem, týmto drahým čitateľom, aby sme sa mohli vzájomne povzbudiť tým pekným v našom živote...

"Išli sme spoločne do jedného supermarketu a tam sme kúpili špagát a cukríky. Potom sme išli spoločne na jedno detské ihrisko na sídlisku v P. a tam sme tie cukríky naväzovali na ten špagát a vešali sme ich na preliezky, aby si deti mohli pochutiť. Išiel okolo jeden pán a keď nás videl, tak sa nás spýtal, čo robíme. Povedali sme mu to a veľmi ho to potešlo. Bol to naozaj krásny deň a sme šťastní."

To ste boli vy, čo ste sa cestou bláznili, hrali, smiali... Aké to bolo skvelé, že ste sa s vašou radosťou dokázali tak veľkodušne podeliť! Keď som vás počúval, mal som z vás, z vašej mladosti, ktorá je darom pre iných obrovskú radosť. A teraz dám slovo vám, ktorí ste prišli ako prví, takí krásni, takí plní života!

"My sme sa do R. dostali veľmi dobre a dosť rýchlo. A tak sme mali veľa času. Potom sme išli do jedného obchodu a nakúpili horalky. Tie sme spoločne rozdávali ľuďom, ktorých sme stretli v R. Keď sme ich obdarovali, ich tváre sa rozžiarili a oni boli šťastnejší. Bolo to super."

Ďakujem vám za tieto slová. Ďakujem vám za vaše svedectvo. Ďakujem vám za to, že ste boli darom. Ďakujem vám za vašu mladosť plnú života a dobra a hlavne ďakujem dobrému Bohu za vás, že ste. Je to veľmi dobre, že ste. Je to výnimočne dobre, že ste.

Milí priatelia, prajem vám krásne dni. Verím mladým.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?