Záchranca

Autor: Róbert Flamík | 22.8.2013 o 9:02 | Karma článku: 10,92 | Prečítané:  555x

Priateľ. Kamarát... Uf, hlavne človek, ktorý tu nie je sám pre seba. Je hasič, potápač... snaží sa zachrániť aspoň telesné pozostatky, keď už duša telo opustila niekam... O ňom zopár slov. O mužovi, ktorý čelí smrti s pokorou a odvahou.

Dlhé roky sme sa nevideli. Odrazu sa ozval... Ťažkosti. Stretnutie sa so smrťou a so sebou samým... Tá krutosť bolesti a utrpenia, ktorá vytrháva zo života a hádže do smrti. Je to koniec? Dlho sme sa rozpávali... Vždy veselý, plný života sa odrazu ocitá sám pred sebou, pred smrťou a pred Bohom.

Prišiel medzi nás. Dlho sme sa zhovárali... "Pamätám si na prvú smrť. Presne viem dátum, okolnosti... Bolo to veľmi ťažké sa s tým zmieriť." A potom ďalšia a ďalšia... Mnoho príbehov o smrti, o bolesti, a predsa v ňom tá túžba po živote po šťastí...

Jeden z našich posledných rozhovorov bol o tom, že túži zachraňovať, keď už nie životy, tak aspoň ich telá priniesť ich drahým... "Chcem, aby ich mohli vidieť, dotknúť sa ich, rozlúčiť sa s nimi..."

Záchranca? Verím, že hej. Vrhá sa do ohňa, pláva pod zamrznutým jazerom, skáče do hlbočiny a stále verí v život. V Život, ktorý dostal ako dar od Boha, ako dar pre iných. A slúži nielen slovami, ale sebou samým... Ďakujem Ti kamarát.

Verím v mladých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?