Byť darom je rozhodnutie

Autor: Róbert Flamík | 30.10.2013 o 9:11 | (upravené 30.10.2013 o 9:24) Karma článku: 12,20 | Prečítané:  405x

Opäť by som sa s vami rád podelil s pár podnetmi, ktoré mnou tak viac hýbu... Ľudskosť, dobrota srdca, nádej... Sú možné? Sú tu? Sú prítomné v životoch našich mladých? Niekoľko myšlienok, svedectiev o kráse života ako daru pre iných.

Najprv by som chcel zdieľať myšlienku pokoja pre každého z vás. Je mnoho toho, čo do vášho života vstupuje a rozbíja ho. Chce ho zničiť, pošpiniť, vhodiť do beznádeje. Prosím, príjmite teda týchto pár slov, ako slová povzbudenia, tej drobnej stále prítomnej radosti, ktorá je darovaná nám dobrým Bohom i ľuďmi okolo nás.

Potešilo ma, keď si mi hovoril o svojom otcovi. Išli sme zo skúšky u vás doma. Hovoril si, ako veľmi veľa pre Teba znamená. Viem, že ste si ku sebe hľadali cestu. Ako dlho? Dnes ste priatelia. Ty si pre neho oporou, on je pre Teba vzorom, príkladom, tým, ktorý Ti v živote pomáha. Ste si vzájomne darom...

Pamätáte si, ako ste prišli za mnou s túžbou ísť za vašou animátorkou rozlúčiť sa s ňou, skôr než odíde do zahraničia? Niečo krásne. Išli ste do domova dôchodcov, aby ste ju potešili, poďakovali jej za to všetko, kým pre vás je. A popri tom ste tam spievali, tešili tých starkých a starké. Koľká radosť. Dá sa taká radosť bez utrpenia? A je vôbec možná, bez toho, aby bola darom? Vy, toľké ste nám darom. Darom tomuto svetu.

Prišli ste ma navštíviť. S pivom a cigarami. A hlavne s túžbou sa stretnúť. Rozprávať. Byť spolu. Ako priatelia. Toľko spoločných hodín. Tie vaše svedectvá! To sa nedá nezamilovať sa do vašej túžby po šťastí a plnosti života. Tvoje, milý O. o tom, ako veľmi veľa pre Teba znamená viera v Boha, ktorý Ti je oporou a pomáha Ti v tom všetkom bolestnom v Tvojom živote... a toho bolo dosť. A Tvoje sny, milý T. o hudbe, o tom, že budeš a vlastne už teraz si darom pre svoju rodinu, kamarátov, pre mňa, pre nás... Byť darom je krajšie, omnoho krajšie, ako byť konzumentom. Vy ste ma to znova učili.

Čo po nás zostane? Krásne stavby, mnoho peňazí, úspechy, či tituly? Alebo azda troška Tej Lásky, ktorú sme sa učili odovzdávať takí akí sme ľuďom, najmä mladým, opusteným a starým ľuďom? Verím, že v tom druhom je tá správna cesta.

Majte krásne dni, milí priatelia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?