Božie dotyky v našom čase

Autor: Róbert Flamík | 14.12.2013 o 22:36 | (upravené 14.12.2013 o 22:52) Karma článku: 11,25 | Prečítané:  564x

Neviem ako vy, ale niekedy ani nedokážem vnímať všetky tie krásne zázraky a tých krásnych mladých, ktorí majú v sebe toľkú krásu a dobro, že sa mi nedá za nich neďakovať... Tak by som vám opäť raz znovu ponúkol dôvod na nádej a vďačnosť. Ak máte záujem, tak nech sa páči.

Boli to obyčajné dni plné neobyčajných mladých. A hoci som dosť unavený, nedá sa mi za nich neďakovať Bohu, ktorý mne, obyčajnému Robovi z malého mesta dáva vidieť ich krásu a dobro... Hoci som za nich už ďakoval, nerád by som zabudol ani na tie ich nové kroky smerom k plnosti života.

Ďakujem Ti za mladých a spolubratov saleziánov a učiteľku Maťku, ktorí išli na výlet do Bratislavy a uprostred toho času pre seba si našli čas ísť do jednej školy a tam robili program pre malé deti... Za Zuzku, Zuzku, Lucku, Radku, Niku, Veroniku, Maťa, Dávida, Filipa a za Mareka Ľuba, že pre tie deti, ktoré mnohé z nich to majú doma ťažké ponúkli niečo krásne.

Ďakujem Ti za Veroniku, ktorá má čas tvoriť krásne veci, ktorými túži obdarovať radosťou iných i za to, že venuje svoj čas veľkodušne i obetavo iným, či doučovaním alebo inou službou.

Za Janka, Tonka a Rada, ktorí neustále snívajú a tvoria nenápadné dobro pre núdznejších a sú ochotní obetovať svoj čas, talenty, energiu i peniaze, aby aspoň zopár núdznejším darovali kúsok toho pekného v sebe...

Ďakujem Ti za Soňu, že ako manželka má čas tvoriť programy pre animátorov a mladých, aby našli to krásne a pekné, čo našla i ona a že to robí bez veľkých slov, ale s veľkým srdcom.

Ďakujem Ti za Margarétku, ktorá sa tri mesiace učila v cudzine slúžiť cudzej rodine a veľmi narástla vnútorne i vo svojej ženskej kráse a že objavila v sebe to pekné, čo v nej prebýva.

Ďakujem Ti za Beu a iné obetavé dievčatá i za Mareka, že dokážu prísť a tvoriť, nosiť stoly, zdobiť vianočný stromček, organizovať tvorivé dielne a žiť pre iných a tak troška viac nachádzať seba samých...

Ďakujem Ti za Silviu, Lenku, Lenku, Hanku, Katku, Daniela, Juraja, Jančiho, Mateja i iných, že už teraz chystajú koledy na Vianoce, aby mohli veľkodušne a zadarmo počas svojho voľného času chodiť a slúžiť svojím spevom i radosťou.

Ďakujem Ti za Dominiku, Tomáša, Martina, Dávida a toľkých iných, že si nachádzajú čas rásť, že majú odvahu čeliť svojmu strachu i otázkam, ktoré sú v ich srdciach a neuzatvárať sa nádeji a dobru.

Ďakujem Ti za Jančiho, Matúša, Šimona, Peťa, Ondra a i iných, že túžia rásť a zlepšovať sa, aby v tomto svete mohli byť mužmi na správnom mieste, sú mi veľkým povzbudením.

Ďakujem Ti za Riša, Kika i Matúša ako poctivo makajú na sebe, bez toho, aby dostali pochvalu, či spätnú väzbu a predsa idú vpred a snažia sa rásť, ako hudobníci, herci, športovci, kiežby takýchto chlapcov bolo čím viac.

Ďakujem Ti za Maťku, Danku, Baju a toľké iné krásne dievčatá, že veria v čistú a vernú lásku a že uprostred svojich tried sú tie, ktoré slúžia a majú čas pre iné a iných...

Ďakujem Ti...

Ak by som to nenapísal, myslím, že by som zabudol na to, že Ty, Bože si tu medzi nami, viac než si myslím a cítim a že práve cez nich si tu ako dar pre nás. Ďakujem.

Verím mladým.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?