Mladí sú našou nádejou

Autor: Róbert Flamík | 31.1.2014 o 8:58 | (upravené 31.1.2014 o 9:07) Karma článku: 9,82 | Prečítané:  611x

Píšem to ako salezián, kňaz, vychovávateľ a ich priateľ. Nie pre reklamu, pre slová, ktoré zmiznú, ale ako ten, ktorý verí v ich šťastie a verí v nich. Pár slov o tom, prečo. Pár slov o tom, ako sú nekonečne vzácni a dobrí.

Myslel som si, že už veľa viem. Že môžem byť tým, ktorí radí a slúži. Oni, mladí ma však naučili a učia tak nesmierne veľa, že sa cítim ako prváčik na základnej škole...

Vzájomnej úcte jedných voči druhým bez súdenia sa, odsudzovania a hľadania na sebe chýb. Učia ma, že môžeme byť medzi sebou rovní a že sme rovnako milovaní a že môžeme aj my milovať, slúžiť a konať dobro a to nezištne, verne a veľkodušne bez nároku na pochvaly a odmeny.

Reflexii nad životom. Pozastavením sa nad tým, o čom je celý život, nad jeho zmyslom, nad tým "prečo" toho celého, nad zmyslom bolesti, strachu, smrti, ale i snov, života, lásky, služby... Sú naplnení nesmiernou múdrosťou srdca, ktoré cíti a vidí, ktoré sa nechá užasnúť a snívať a ktoré sa necháva nadchnúť aj pre náročné rozhodnutia a presvedčenia.

A učia ma citlivosti srdca. Na tých, ktorí sú núdzni, neprijímaní, nepochopení, odsudzovaní, na okraji rodín, spoločnosti i vzťahov. Učia ma tomu, že sa im dá pomôcť a že oni po tom nielen reálne túžia, ale aj hľadajú spôsoby ako. Toto je skutočnosť a o tomto by som mohol písať hodiny i dni.

A nakoniec ma učia, že Ty, Bože si Láska. Si plný súcitu a prijatia, plný nádeje i nehy, plný dobroty a úcty. Nemôžem napísať iné, než len "Ďakujem Ti za našich najdrahších mladých."

S úctou, ja, Robo, salezián don Bosca, ktorý má len jeden sen... ich šťastie.

Verím mladým.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?