Tváre prežiarené radosťou

Autor: Róbert Flamík | 15.3.2014 o 18:17 | (upravené 15.3.2014 o 18:26) Karma článku: 9,97 | Prečítané:  544x

Aké je to nezištne slúžiť? Oplatí sa to ešte dnes? Kto nás to môže naučiť? Pár slov o mladých, ktorí napriek tomu všetkému, čo ich ubíja a cez všetku svoju krehkosť dokážu sniváť a konať reálne dobro pre iných, núdznejších.

Mala to byť pôvodne len jedna jednoduchá akcia pre deti, ktorú mali v rámci jedného projektu. Mala... Lenže, čo z toho dokázali vytvoriť títo mladí, sa stalo vulkánom dobra a radosti.

Bolo to už dávnejšie. Konkrétne začiatkom februára. Bol to deň radosti pre deti z jedného detského domova pripravený animátormi a dobrovoľníkmi. Hry, súťaže, obed, program, ktorý bol po všetkých stránkach úplne skvelý, naplnený energiou radosti, ktorá sa dáva, ktorá slúži.

Prečo o tom píšem? Pre tie oči a tváre, pre tie úsmevy, pre tie krásne a prajné slová, pre nádej, ktorá tam kvitla, pre spoločenstvo dobra a pokoja, ktoré tam vzniklo medzi deťmi a mladými  z usporiadaných, hoci nie dokonalých rodín a deťmi a mladými z detského domova. Pre tie sny, ktoré sa tam realizovali, pre nebo, ktoré sa tam stalo tak akosi bližším a reálnejším... Pre nich a pre ne.

Ak zasa raz budeme kritizovať a vidieť len to zlé okolo seba, spomeňme si na to, čo s tým robíme my. Či si vysúkame rukávy ako títo mladí a hoci len na jeden deň budeme reálne slúžiť alebo, či len budeme na strane tých, ktorí vidia len to zlé. Ja osobne v nich verím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?