Píšem vám, drahí mladí

Autor: Róbert Flamík | 24.5.2014 o 8:45 | Karma článku: 6,69 | Prečítané:  960x

Vidím vo vás nádej. Vidím vo vás odvahu a sny. Nielen vonkajšok, ale predovšetkým krásu a silu vášho srdca, vášho vnútra. Preto vám verím a ďakujem za vás. 

Ďakujem Ti za mladého muža, ktorý napriek tomu, že roky vyrastal sám, že bol na vážnych operáciách, že od nich odišiel otec, že má mnohých z rodiny, ktorí trpia, on nezatvrdol, nevzdal sa a neprestal dúfať a veriť v to dobré. 

Ďakujem Ti za mladého muža, ktorý napriek tomu, že nepozná ani poriadne svojho otca, ktorý v ňom nenechal stopy lásky, napriek mnohým zápasom vo svojej mladosti, dnes má odvahu snívať krásny a šťastný život plný nádeje.

Ďakujem Ti za mladého muža, ktorý napriek toľkým bolestným skúsenostiam vo svojom živote neprestáva veriť v život a v to, že môže byť naplnený láskou, priateľstvom, dobrom. Ďakujem Ti za to, že sa otvoril pre to krásne v sebe a nebojí sa to pomenovať.

Ďakujem Ti za takmer 15 mladých z celých i rozbitých rodín, ktorí vyše tri hodiny slúžia malým deťom.

Ďakujem Ti za dvoch chlapcov, z ktorých jeden je polosirota, že snívajú o kapele, že chcú niečo pekné dosiahnuť, čo za to stojí.

Ďakujem Ti za mladých, ktorí dokážu prijímať, chápať, povzbudzovať, slúžiť, veriť v dobro, milovať a hlavne za to, že sú našou nádejou.

V to verím ako ich kňaz salezián.

A ešte slová od jedného z nich, všetkých mi ich Boh poslal do cesty za jeden deň... "Verím, že keď sa budem ja stávať šťastným, budem môcť robiť šťastnými i tých okolo seba."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?