Nositelia dobra

Autor: Róbert Flamík | 20.8.2014 o 9:49 | Karma článku: 6,87 | Prečítané:  816x

Tento blog by som chcel venovať dvom mladým mužom. Jeden je bajker, skejťák a kolobežkár a ďalší skvelý dídžej a muzikant. Túžim im týmto poďakovať za veľký kus dobra, ktorý vytvorili pre svojich kamarátov, rovesníkov, rodinky i mladších.

"Robo, príď za nami do parku." A tak som išiel do skejtparku na našom sídlisku. Za nimi. Ten moment si pamätám ako teraz. Bol to polčas MS vo futbale. Stretli sme sa tam. Braňo, Peťo, jeden ich kamarát a ja. A začali sme snívať... "Počuj, chceli by sme pre decká spraviť Game of Skate. Súťaže na skejtoch, kolobežkách, bajkoch... Najlepšie triky, čísla... Pomôžeš nám? Radi by sme tam mali živú hudbu, varili guľáš, mali atrakcie a hry pre decká, aby sme vytvorili spoločne jedno krásne popoludnie pred ľudí na Šípku. Čo Ty na to?" To bola výzva. To je naše pole. Tu my saleziáni sme ako ryba vo vode. Mladí ľudia ochotní slúžiť a darovať svoj čas a talenty iným... A tak sme sa do toho pustili.

Nebudem vám opisovať tú mesačnú drinu, ktorú mali títo chlapi a ich kamaráti na starosti. To si asi viete predstaviť aj sami. Skrátka bolo toho dosť. Našťastie bolo viac ľudí ochotných pomôcť, ako tých, ktorí by hádzali polená pod nohy.

A ten deň? Ako vám opísať to množstvo mladých, starších, detí, dospelých, skejťákov i hudobníkov... Tú úžasnú atmosféru dobra a radosti, ktorá bola na vysokej kvalitatívnej úrovni. To, že tam spolu sedeli toľkí a tešili sa z toho, že môžu byť súčasťou dobra. Tie súťaže, hudbu, hry, vystúpenia... Tú radosť, ktorá tam žila a vyžarovala. To ťažko... A keď to celé nádherné popoludnie končilo a blížil sa čas konca tí mladí sami si upratovali, čistili a tešili sa spolu z toho, že mohli byť súčasťou zázraku dobra a sami na tom mali obrovský podiel. Za to im ďakujem a prajem im všetko dobré.

Na záver jedna myšlienka od jedného z nich. "Spoločné odhodlanie nám pomohlo dosiahnuť cieľ." 

Majte krásne dni. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?