Pokora slúžiaceho mladého muža

Autor: Róbert Flamík | 1.9.2014 o 17:02 | Karma článku: 6,99 | Prečítané:  1307x

Bol som na jednej svadbe. Ako v rozprávke. Janko a Marienka si povedali svoje áno na celý život. Stáli za nimi ich rodiny, priatelia i Božie požehnanie. Bolo to práve túto sobotu. Krásny moment, za ktorý veľmi ďakujem a verím v ich šťastie.

Po obrade sme sa z našej nádhernej šaštínskej baziliky vybrali do malebnej dedinky neďaleko Šaštína. Tam sme mali hostinu. Nuž nebudem vám ponúkať presné menu, skôr by som sa vami rád podelil so svedectvom jedného mladého muža (ak by som mal písať o vnútornej kráse a bohatstve tých ľudí tam, asi by som tak skoro neskončil...)

Jeho príbeh je originálny. Mal dobrú rodinu. Chodil na gymnázium do Šaštína, kde rástol, vzdelával sa a spoznával sa s novými kamarátmi. Po škole škole študoval na vysokej škole a raz na jednom stretnutí dostal originálny nápad. Ten nápad sa volal "jablčnô". Prvý slovenský sajder. Nuž a pomaly, ale iste sa im to rozbehlo... Nebudem písať o úspešnosti ich projektu, skôr o tom, ako sa k tomu celému postavil on, šikovný, sympatický mladý muž...

"V istej fáze toho celého som veľmi silno vnímal to, ako nám Boh v tom celom pomáha. Bolo to úžasné, ako to celé do seba zapadalo. Zostávalo mi len v pokore ďakovať... Raz túžim dosiahnuť takú úroveň, aby som mohol iným pomáhať ešte viac."

Toľko jeho svedectvo, ktoré ma silne chytilo za srdce. Jeho vnútorná i vonkajšia úprimnosť. A toľkých iných tam...Ďakujem za nich. Prajem vám, aby ste nikdy nestrácali nádej v krásu svojho života

S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?