Čo si na ňom ceníš?

Autor: Róbert Flamík | 2.9.2014 o 10:50 | Karma článku: 7,11 | Prečítané:  888x

On, jeho priateľka, jej mama, jeden môj spolubrat a ja. Slávili sme spoločne svätú omšu. Veľmi intenzívne sme sa modlili a mysleli práve na neho. Na ich drahého príbuzného... Syna, vnuka, kamaráta... Pár slov o láske človeka k človeku, ktorá dokáže dávať nádej i život.   

Má otca, ktorý o neho nejaví záujem. Vykázal ho z domu. Nestaral sa o neho. Má svoje "starosti"... peniaze, biznis, zábavu. A jeho syn?

Na druhej strane je jeho mamina a babka a ich priateľ. Zaujímajú sa o neho, túžia mu pomôcť, sprostredkovať krásny život, aj keď do toho jeho vstúpilo už také veľké množstvo bolesti. Nechcú nad ním zlomiť palicu, hoci toľkí to už spravili... A tak som sa ich pri svätej omši pýtal, čo si na ňom cenia... "Jeho jemnocit, jeho schopnosť pomôcť, zastať sa slabších, jeho správny pohľad na seba samého, jeho schopnosť sebareflexie..." Toľko dobra v ňom vidia. A to najpodstatnejšie je, že ho neprestávajú mať radi a neustále spolu s ním hľadajú cestu nádeje pre neho. Nuž človečina plná lásky.

Ďakujem dobrému Bohu, že v tomto svete je toľko ľudí, ktorí veria v krásu mladých a prijímajú ich aj v ich pádoch, slabostiach a zlyhaniach. Títo sú pre nich veľkým znamením nádeje.

Prajem vám krásny deň. S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?