Človek človeku človekom

Autor: Róbert Flamík | 9.9.2014 o 15:57 | Karma článku: 8,10 | Prečítané:  655x

Už dávnejšie som sa chystal o Tebe napísať. Nuž, niekto hovorí, asi aj celkom múdro, že chváliť je lepšie až po smrti. Nechcel by som s tým však čakať tak dlho. Minimálne z dvoch dôvodov. Prvý je, že si sa mi stal v mnohom vzorom a inšpiráciou a ten druhý preto, lebo by som Ťa rád predstavil iným. Aj toto má svoje mínusy, ale ako starý idealista verím v tie plusové stránky. Tak pre Teba, milý priateľu.

Nikdy by som neveril, čo dokáže jeden stop. Najmä taký bláznivý. Tam z Rajeckej... Pamätáš? Ty na Tvojom fáre a ja tam stokár kňaz čakajúc na niekoho, kto by ma zobral. Už tam si ma očaril svojou ľudskosťou. Takou dobrotou odžitého života a predsa s toľkými snami. A tá cesta domov, tie rozhovory, nuž asi na to tak skoro nezabudnem.

A potom ten telefonát s prosbou o prachy. A Tvoj vtip do telefónu. Nuž, si človekom pre iných. A to si na Tebe nesmierne cením, to ako nám pomáhaš a nielen nám, tie decká s decáku v B. sú Ti viac než vďačné a som presvedčený, že si pre nich viac priateľom ako len tým, ktorý ich zoberie na výlet, či im kúpi čokoládu, či zmrzku...

A ten malý chlapec, čo sa takmer utopil. Nuž, vtedy mi bolo veľmi smutno. Ty, ktorý iným dávaš toľko dobra si zrazu dostal riadne po ústach. Prečo? Bohu vďaka prežil a je tu. Malý Alex... a verím, že hlavne vďaka Tebe, milý priateľu. 

Tak veľa toho je. Tak veľa. Tak veľmi veľa... Ľudskosť, obetavosť, súcit a pritom pevná a jasná ruka muža, milujúceho manžela a otca. Si mi veľkým vzorom.

A na záver, spomínaš si ešte ako som Ti po smrti svojho ocina hovoril, že túžim splácať dlh životu? A spomínaš si na to, ako si mal v sebe presne to isté? Myslím, že si odo mňa o dosť vpred. Ďakujem za Teba Bohu i za Tvojich priateľov a kamarátov, že sú ľuďmi pre ľudí. A za to všetko ostatné. Buď, prosím šťastný.

S úctou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?