Život a nádej sú silnejšie ako smrť a zúfalstvo

Autor: Róbert Flamík | 24.9.2014 o 9:41 | Karma článku: 5,86 | Prečítané:  796x

Je tomu viac ako dva roky. Jeho smrti. Je tomu viac ako rok. Ich manželstvu. Je tomu necelý týždeň. Narodeniu ich dcérky... A stále tá istá rodina. Smrť a beznádej si tam pýtali svoje miesto, ale tam nevyhrali. Pár slov o nádeji. O viere v Boha. O viere v to, že láska je silnejšia ako smrť. Ich príbeh.

Bol to piatok. Deň jeho tragickej smrti. Nemala zmysel, ale stala sa. Stala a priniesla zo sebou veľa bolesti, otázok, ale paradoxne aj nádeje, ľudskosti a túžby byť mu kúsok v niečom podobný. V jeho veselosti, v jeho pohľade na život, v jeho službe iným... Verím, že už je doma.

Bola to sobota. Deň ich "áno" naveky. Ako princ a princezná. Nádherní. Plní kostol, krásna svätá omša a to ich rozhodnutie byť si verný v "zdraví i v chorobe v šťastí i v nešťastí " to "milovať a ľúbiť po všetky dni svojho života". A snažili a snažia sa byť tomu verní. Uprostred dokončovania školy, udomácňovania sa v inom meste, štátnic, práce, cestovania... 

Bola to nedeľa. Keď sa narodila o 9.21 cca. Keď prišla. Malá Sofia. Malá Múdrosť. Alebo veľká? Čo je to múdrosť? V čom spočíva? V tom, že všetko vieme vysvetliť (alebo si to aspoň myslíme) alebo v dôvere, že predsa len tu nie sme sami a že aj bolestný piatok zdanlivého konca môže mať za sebou sobotu plnú toľkej lásky a nedeľu prežiarenú novou nádejou. Verím, že to dáva zmysel.

Ďakujem Ti Bože za to, že nemusí zvíťaziť smrť a beznádej, ale že stále je miesto pre nádej a život. 

Prajem vám pekné a pokojné dni. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?