Život a nádej sú silnejšie ako smrť a zúfalstvo

Autor: Róbert Flamík | 24.9.2014 o 9:41 | Karma článku: 5,86 | Prečítané:  801x

Je tomu viac ako dva roky. Jeho smrti. Je tomu viac ako rok. Ich manželstvu. Je tomu necelý týždeň. Narodeniu ich dcérky... A stále tá istá rodina. Smrť a beznádej si tam pýtali svoje miesto, ale tam nevyhrali. Pár slov o nádeji. O viere v Boha. O viere v to, že láska je silnejšia ako smrť. Ich príbeh.

Bol to piatok. Deň jeho tragickej smrti. Nemala zmysel, ale stala sa. Stala a priniesla zo sebou veľa bolesti, otázok, ale paradoxne aj nádeje, ľudskosti a túžby byť mu kúsok v niečom podobný. V jeho veselosti, v jeho pohľade na život, v jeho službe iným... Verím, že už je doma.

Bola to sobota. Deň ich "áno" naveky. Ako princ a princezná. Nádherní. Plní kostol, krásna svätá omša a to ich rozhodnutie byť si verný v "zdraví i v chorobe v šťastí i v nešťastí " to "milovať a ľúbiť po všetky dni svojho života". A snažili a snažia sa byť tomu verní. Uprostred dokončovania školy, udomácňovania sa v inom meste, štátnic, práce, cestovania... 

Bola to nedeľa. Keď sa narodila o 9.21 cca. Keď prišla. Malá Sofia. Malá Múdrosť. Alebo veľká? Čo je to múdrosť? V čom spočíva? V tom, že všetko vieme vysvetliť (alebo si to aspoň myslíme) alebo v dôvere, že predsa len tu nie sme sami a že aj bolestný piatok zdanlivého konca môže mať za sebou sobotu plnú toľkej lásky a nedeľu prežiarenú novou nádejou. Verím, že to dáva zmysel.

Ďakujem Ti Bože za to, že nemusí zvíťaziť smrť a beznádej, ale že stále je miesto pre nádej a život. 

Prajem vám pekné a pokojné dni. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?