Čo iné povedať, ak nie slová nádeje?

Autor: Róbert Flamík | 5.11.2014 o 9:26 | Karma článku: 8,27 | Prečítané:  547x

Boli to vtedy veľmi zvláštne stopy. Každý jeden a pri každom som sa učil... Niekoľko skúseností z toho všetkého, čo som mohol zažiť ten jeden krásny deň... Tak, ak by ste mali chuť prejsť si kúsok tej cesty so mnou, tak vás veľmi rád pozývam.

Najprv to bol Poprad s majestátnymi Tatrami v celej svojej kráse. Čakal som tam len chvíľku a už sme debatovali aj s Kájom o jeho rodine, o práci, o jeho koníčkoch, o jeho snoch. Ale hlavne o jeho radosti a chuti do života. Toto ma fascinovalo. Dve deti, krásne manželstvo. Nie dokonalý, ale krásny príbeh milujúceho muža, z ktorého vyžaroval pokoj a radosť.

Ten druhý stop mal tiež svoje čaro. Bavili sme sa o budúcnosti, o Európe a o tom všetkom, čo nás zrejme čaká. Najprv tóny smútku a potom sme sa preladili na nádej a na odvahu snívať, na radosť z hudby a aj z toho pekného okolo nás...

Preskočím ten ďalší stop, hoci aj on stál za to... A dostávame sa do malej dedinky na Turci, kde ma zobral do auta jeden mladý muž. Išiel tou cestou len druhý raz. Prvý raz ho viezol ocino, ktorý išiel na diabetické vyšetrenie do Ľubochne. Lenže miesto cesty tam a späť sa z toho stal nútený pobyt na liečení v tom zariadení na dva až tri týždne. Toto mi povedal a myslím, že bol rád, že to môže niekomu povedať. Potom ticho. "Čo mám robiť? Je to strašné. Na nič sa nedokážem sústrediť." Slzy v očiach. Bolesť. Modlil som sa za neho. A hovoril... Po nejakom čase sme sa rozišli. Myslím, že minimálne ako kamaráti. Človek môže človeku sprostredkovať nádej. A nádej môže nájsť v nádeji Boha s ním. A tá zostáva.

S úctou a vďakou. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?