Vianočná večera

Autor: Róbert Flamík | 20.12.2014 o 23:29 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  1278x

Trocha nezvyčajné po takej dlhej dobe niečo písať. Ale si niektoré skutočnosti musia dozrieť. Jedna z nich sa mi vidí až príliš vhodná na to, aby som o nej niečo nenapísal. Zostala veľmi hlboko vo mne.

Chystali sme si spolu večeru. Teda hlavne dvaja z nás mali na tom podiel. Skupina mladých z tohto nášho malého, ale pekného sídliska. Všetko tak, ako treba. Oplátky. Med. Kapustnica. Jabĺčko. Ryba, rezne, šalát, modlitba, darčeky... A na úvod prípitok od jedného z nás. Znel asi takto "Ďakujem vám za túto večeru. Asi päť rokov som nemal spoločnú štedrú večeru. Som rád, že to vyšlo. Ďakujem..." A potom taká atmosféra rodiny, ktorú asi nikto z nich ešte pri štedrej večeri nezažil. Radosť, pokoj, priateľstvo a prijatie...

A potom poriadky. A návrat naspäť do "reality" podrazov, sklamaní, hádok, strachu... Zasa.

Lenže ešte jedna vec vo mne zostala. Jeho slzy a slová. "Keď raz budem mať rodinu, nechcem, aby moje deti mali taký život aký mám ja." Slzy ako hrachy. Slzy horkosti, ale i nádeje. Nádeje.

Verím v nich. Verím v ich sny. Verím v ľudskosť a verím v nebo. Verím ho pre nich. Už začalo tu a teraz. V nich už žije. 

Na tej večeri sme sa zberali, každý dal tri eurá. Nie je to veľa, ale chceme zobrať gitary, kúpiť darčeky a ísť do domova dôchodcov alebo do nemocnice dať ďalej kúsok toho neba, kúsok lásky, ktorá je Vianocami.

Tak vám prajem pekné dni. Stoja za to. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?