Stopárske cestičky

Autor: Róbert Flamík | 16.1.2015 o 18:42 | Karma článku: 10,28 | Prečítané:  759x

Býva to tak. Nečakať nič a prijať všetko to, čo prichádza ako dar. Tak som to mal aj pri poslednom nie úplne obyčajnom stope. Pár slov o tom všetkom.

Klasicky som vyrazil od nás z domu, z nášho Partizánskeho. Mladý párik. Brali ma do Solčian, fajn debatka o všeličom. O živote, o prístupe k nemu, o stopovaní a o inom. Milí.

V Solčanoch ma k sebe do auta zobrala jedna slečna. Šla práve na skúšku. Test. Nebála sa. Počas cesty sme sa dostali k jej vzťahu, k jej bývalému, k tomu, že akokoľvek sa mu snažila pomôcť, nezabralo to, tak sa rozišli.

Potom dlhé čakanie na výpadovku na Blavu. Nič. Cesta, ja a zima. A tak som zbehol dole na jednu pumpu. Síce nie zúfalo, ale mrznúc som našiel jedného kamionistu. Zobral ma až takmer do Hlohovca. Po ceste z neho vyšlo, že bráva stopárov. Skvele sme podebatili o jeho zážitkoch. Super.

Potom bus, Hlohovec, cíga, zastavenie sa v kostole, poďakovanie Bohu a pár euro a jeden straváč pre jednu pani s jej dieťaťom a čakanie na ďalšie auto. To prišlo. Opäť mnoho slov a podelenie sa zo životom, s jeho temnými, ale i peknými stránkami. S nádejou, ktorá je cestou, lebo je aj za bolesťou a nespravodlivosťou ako východisko. Až do Trnavy, až tam, kam som potreboval...

A potom chvíľa, ukázanie cedulky SE a už som sedel v kamióne. Mohol som ísť až do Paríža, keby som mal čas. Skamarátili sme sa s jedným starým harcovníkom, čo vyše tridsať rokov brázdi cesty. Hovoril mi o Rusku, o ľuďoch tam, o ich veľkodušnosti, o všeličom možnom. Dal mi svoje číslo, nuž tak asi skočím dakedy pozrieť Eiffelovku :).

Bol to krásny deň. Dostal som veľa. A keď som večer sedel v šaštínskej bazilike a Bohu som hovoril všetkých tých takmer sto úmyslov modlitby, pre ktoré som tam išiel, opäť som zažil, že nie som sám, ale že Si.

Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?