Taký zvláštny stop

Autor: Róbert Flamík | 26.1.2016 o 9:49 | Karma článku: 9,89 | Prečítané:  821x

Zažil som už pri stopovaní všeličo, ale toto bola pre mňa jedna z najsilnejších skúseností. Bolestná, ale aj preniknutá nádejou.

Išiel som z Holíča, sem do Partizánskeho, kde žijem a slúžim. Z Holíča stop v pohode, fajn pokec o rodine, vzťahoch a tak. Zo Senice príjemný záchranár s typickým dolniackým prízukom typu "ne". Potom z Trstína do Dolného Lopašova tichá jazda. Stadiaľ vzadu s batohom na sebe a vedľa mňa dva psy. Vyvenčení, pokojní. Fajn. Vpredu dvaja mladí pankáči. Vzácni ľudia. Keď zistili, že plánujem ísť cez Piešťany, volali kamarátovi, či tam nemá náhodou cestu... Zlatí. Počúvali punk, milé veci a debatili sme len tak o živote a o tom, čo v ňom je... Z Vrbového do Piešťan celkom fajn stop s naladenou rockovou hudbou. A z Piešťan do Topoľčian robotníci z nejakej stavby a ja s nimi v dodávke. Počúvali hudbu, debatili, tešili sa na víkend a keď hrala nejaká rocková česká klasika hulákali a plne sa stotožňovali s textom a to vlastne ja ja. 

Z Topoľčian ma viezol už len on. Tomáš. Zhovárali sme sa. Keď zistil, čo robím, mal takúto prosbu... "A mohol by si, prosím odslúžiť svätú omšu za môjho brata. Mal osemnásť. Tragicky zahynul pred pár dňami pri autonehode. Bojoval, ale prehral. Volal sa Jarko." Súcit. Ľútosť... Ťažko sa vtedy hľadajú slová. "Áno, počítaj s tým, už dnes." "A môžem prísť." "Samozrejme." Vymenili sme si kontakty. Rozlúčili sa. Medzitým mi ešte povedal, že jeho sestra už dva razy potratila... Tie osudu pretkané bolesťou, ale verím, že i nádejou. 

Z Rajčian ma bral na Šípok muž, otec rodiny. Išiel z Rakúska a nadišiel si, aby ma zaviezol až tam, kam som potreboval ísť. Vzácny človek, cítil som z neho silu a túžbu konať dobro odhodlane a nezištne.

Večer som mal za Jarka svätú omšu.

Pokoj s vami. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?