Nie sú samozrejmosťou, ale krásnym darom

Autor: Róbert Flamík | 8.12.2019 o 21:32 | Karma článku: 1,44 | Prečítané:  395x

Je reč o nich. Áno. O nich. O tých, ktorí sú nám drahí. Mladí. Sú darom. Ich mladosť, ich túžba po šťastí a zdieľaní toho pekného, je darom. Pár slov o dvoch daroch, ktoré sme cez nich dostali.

Máme zvyk robiť u nás poeticko - hudobné pásmo na počesť jedného sviatku Panny Márie. Je to fajn vecička, aspoň sa mladí majú možnosť realizovať. Trošku postresujú, ale potom sú šťastní, že si mohli zarecitovať, zahrať a zaspievať a že ich videli ich kamoši a kamky, že im dali spätnú pozitívnu väzbu, nejaký ten lajk za ich odvahu a talent. Aj teraz tomu tak bolo. Okolo dvadsať mladých v piatich hudobno - speváckych vystúpeniach a v štyroch poetických prednesoch. Krásne nahodení, otvorení, radostní... Krásny piatkový večer pre nich, pre ich drahých, pre Boha... pre radosť. Ďakujem za nich.

A dnes nádherné tanečné divadlo, ktoré pripravovali okolo dvoch mesiacov. Skutočne umelecké dielo s krásnou myšlienkou o sile lásky, ktorá nenechá dušu v temnote beznádeje, ale ju nežne túži vyviesť a aj vyvádza ku svetlu a k životu. Plný kostol. Radosť. Pokoj... Aj toto je advent. Čas nádeje, že dobro a súcit sú silnejšie ako nenávisť a strach.

Pokoj s vami. I vy ste darom. I ty si darom. Ďakujem zaň. +

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Konzílium neodporúča ďalšie kolá plošného testovania

Názor treba brať vážne, reaguje minister Krajčí.

Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.


Už ste čítali?